ADV
Wiadomości
Trending

Wstępne ustalenie prokuratury w sprawie śmiertelnego wypadku 17-letniego rowerzysty

Prokuratura Rejonowa w Brzesku wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego 29 lipca 2023 roku w miejscowości Rudy Rysie wypadku drogowego, w trakcie którego śmierć poniósł siedemnastoletni rowerzysta.

Śledztwo prowadzone jest z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego.

– W miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały oględziny z udziałem prokuratora. Przeprowadzone badanie wykazało, iż mężczyzna kierujący uczestniczącym w zdarzeniu pojazdem marki Mercedes nie pozostawał pod wpływem alkoholu.

Zwłoki małoletniego rowerzysty zostały zabezpieczone do sekcji. Jej wyniki będą znane za około 4 tygodnie.

Wstępne ustalenia poczynione w trakcie czynności na miejscu zdarzenia wskazują, iż pojazdy kolidowały na pasie ruchu samochodu marki Mercedes. Ustalenia te będą jednakże podlegać weryfikacji w toku dalszych czynności śledczych – informuje Prokurator Rejonowy Andrzej Leśniak.

W sobotę 29 lipca 2023 r. służby ratownicze zostały zadysponowane do zdarzenia komunikacyjnego w ciągu Drogi Wojewódzkiej 768 w miejscowości Rudy- Rysie (Gmina Szczurowa). Doszło tam do potrącenia rowerzysty. Strażacy którzy pojawili się na miejscu zdarzenia podjęli czynności ratunkowe. Niestety pomimo wysiłku służb nie udało się uratować młodego, zaledwie 17-letniego rowerzysty.

O szczegółach zdarzenia pisaliśmy w materiale:

Rudy Rysie – śmiertelne potrącenie 17-letniego rowerzysty / 29 lipca 2023 r. <==

Art. 177. – [Spowodowanie wypadku komunikacyjnego] – Kodeks karny
§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

foto: PSP Brzesko

IB

Podobne artykuły

Back to top button