ADV
Wiadomości
Trending

W Bielczy szkolili się z użycia broni / 6 marca 2022 r.

Na strzelnicy w Bielczy (gmina Borzęcin) odbyła się Akcja Charytatywna połączona ze szkoleniem z podstaw wykorzystania broni palnej oraz jej obsługi. Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Dochód z imprezy przeznaczony jest na pomoc walczącej Ukrainie.

W ramach imprezy doświadczeni instruktorzy przeprowadzili szkolenie w zakresie obsługi broni palnej, omówiono podstawy i zasady jej wykorzystania oraz zasady pierwszej pomocy związanej z polem walki. Imprezie towarzyszył pokaz broni palnej.

Koordynujący wydarzenie Sławomir Majka podziwia Ukraińców, za to, co robią i wspólnie z kolegami ze Stowarzyszenia oraz zaprzyjaźnionymi firmami chcą pomóc:

– Wielkie brawa dla naszych sąsiadów za odwagę i ducha walki w obronie swojej Ojczyzny przed imperialną armią rosyjską. Wierzymy, że Wolność i Dobro zawsze zwycięża i tym razem nie będzie inaczej!

Chcemy ich wesprzeć, stąd pomysł z organizacją akcji. Cała uzbierana kwota zostanie wykorzystana na pomoc uzgodnioną z naszymi przyjaciółmi z Lwowa.

Każdy, kto chce pomóc, a z jakiegoś powodu nie może w tym dniu brać udziału w szkoleniu może wpłacić dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia: 41 2490 0005 0000 4530 1390 9241. Prosimy o dopisanie imienia i nazwiska z hasłem: POMOC dla Ukrainy.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Akcję zorganizowali: Stowarzyszenie Braterstwo Broni – Tobie Ojczyzno, Fabryka Formy Studio One z Bochni, LKS Gwiazda Brzegi oraz Zdrowo i Kolorowo z Brzeska.

Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.


foto: Janusz Kwaśniak@fb / Filip Czyż (GOK Borzęcin)
IB / borzecin./pl / Janusz Kwaśniak

Podobne artykuły

Back to top button