ADV
Wiadomości
Trending

W Brzesku zostanie uruchomiony oddział covidowy

W związku z narastającą falą zachorowań na koronawirusa Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita poinformował o podejmowanych i planowanych działaniach mających na celu zapewnienie opieki zdrowotnej osobom zakażonym koronawirusem. Wśród szpitali które zostaną w najbliższym czasie zaangażowane do walki z koronawirusem znalazł się również Szpital w Brzesku.

W terminie pomiędzy 22 a 26 listopada 2021 r. zostanie wydana decyzja uruchomienia oddziału covidowego w Brzesku.

Zgodnie z założeniami Szpital w Brzesku – otrzyma polecenie zabezpieczenia 22 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem oraz 3 łóżka respiratorowe.

Sytuacja jest poważna. Tylko pomiędzy 1 a 11 listopada liczba pacjentów z COVID-19 w Małopolsce zwiększyła się z 463 do 890, czyli o 427. To zatem wzrost na poziomie blisko 50%. Dynamika jest zatem bardzo duża. Dzienna liczba nowych zakażeń w ostatnich dniach przekroczyła tysiąc.

Aktualnie w Powiecie Brzeskim objętych kwarantanną jest 1220 osób, a tylko w piątek testy potwierdziły 22 nowe zakażenia.

Od 17 listopada uruchomione zostanie 16 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego, działających w ramach 13 dysponentów. 9 z nich to będą 24-godzinne Zespoły Ratownictwa Medycznego.

– Analogiczne decyzje mocno ustabilizowały system podczas trzeciej fali. Widzimy, że ruch karetek się zwiększa. Monitorujemy sytuację także w tym zakresie i podejmujemy działania wyprzedzające – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Plan uruchomienia dodatkowych ZRM-ów przedstawia się następująco – Rejon Operacyjny Karpacki: 9 Zespołów Ratownictwa Medycznego „P” (2 x 24 godzinny, 3 x 12 godzinny, 4 x 8 godzinny), działających w ramach 7 dysponentów ZRM (w tym Szpitala Powiatowego w Brzesku).

– To znów ten moment, by powiedzieć: wszystkie ręce na pokład. Czeka nas wszystkich trudny czas. Czas ogromnej mobilizacji. Dziękuję wszystkim dyrektorom szpitali i personelowi medycznemu za poczucie odpowiedzialności i troskę o pacjentów. Każdego dnia wnoszą Państwo nieoceniony wkład w walkę z pandemią, choć z pewnością wszystkim nam byłoby łatwiej, gdyby więcej osób się zaszczepiło. W Małopolsce w pełni zaszczepiło się 44,4% Mieszkańców. To ciągle za mało – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


MUW / IB

Podobne artykuły

Back to top button