ADV
blank
Wiadomości
Trending

W Gminie Iwkowa kolejna osoba z koronawirusem / 30 lipca 2020 r.

W czwartek 30 lipca 2020 r. w Powiecie Brzeskim ponownie potwierdzono przypadek koronawirusa. To piąty aktywny przypadek od początku miesiąca. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno – epidemiologiczną w Brzesku – tym razem jest to mieszkaniec Gminy Iwkowa. Osoba ta została skierowana do izolacji domowej. Aktualnie w Powiecie Brzeskim mamy pięć aktywnych przypadków koronawirusa – 2 przypadki w Iwkowej (z 3 i 30 lipca), 2 przypadki z Brzeska (z 16 i 28 lipca), 1 przypadek z Gminy Gnojnik (z 25 lipca).

Nieciekawie wygląda sytuacja w sąsiednim Powiecie Bocheńskim na dzień 30 lipca jest tam 179 aktywnych przypadków koronawirusa. 160 osób przebywa w izolacji, a 19 mieszkańców zostało poddanych hospitalizacji. Niestety wzrosła liczba zmarłych w Powiecie Bocheńskim – jest to już 13 osób – z czego dwie są to osoby których przyczynę śmierci podaje się jako inną niż koronawirus.

Liczba zakażonych zamiast spadać – ponownie rośnie dziennie w skali kraju jest to rekordowe 615 osób, a znaczna ich część pochodzi z Małopolski. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 30 lipca 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 30 lipca na terenie Polski stwierdzono 45 031 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1 709 osoby. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 3 458 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 66 osób – w tym 5 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 1668 osób. W Powiecie Brzeskim 64 osoby. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 2 173 (poprzednia doba: 1 332 badania).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 30 lipca 2020 r.

Zakażonych – 73 osoby
Izolacja – 5 osób 
Hospitalizacja – 0
Ozdrowieńcy – 64
Osoby w kwarantannie – 99
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 32
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 9
Gmina Borzęcin – 11
Gmina Gnojnik – 9
Gmina Iwkowa – 9

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

blank

Podobne artykuły

Back to top button