ADV
1
Wiadomości
Trending

W niedzielę akcja krwiodawstwa w Dębnie / 29 maja 2022 r.

Już w najbliższą niedzielę 29 maja 2022 r. odbędzie się akcja krwiodawstwa organizowana przez jednostkę OSP Dębno.

Nie każdy bohater nosi pelerynę – oddając krew możesz zostać bohaterem i uratować czyjeś życie i zdrowie. Aktualnie w Małopolsce są bardzo małe zapasy krwi z grup 0 minus, B minus, A plus i A minus.

Jako miejsce organizacji akcji krwiodawstwa wybrano Halę Widowiskowo-Sportową w Dębnie. Rejestracja krwiodawców będzie prowadzona od godz. 8.30 do 12.30. To kolejna w tym roku akcja krwiodawstwa organizowana przez druhów OSP Debno.

– Marzysz o tym żeby uratować komuś życie?

Będziemy na Was czekać jedyne co musicie ze sobą zabrać to dowód osobisty i najlepiej znajomego lub znajomą chętnych do oddania krwi w szczytnym celu, aby uratować komuś życie – motywują do działania druhowie z OSP Dębno.

Akcję krwiodawstwa będzie realizował ekipa z Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Bochni.

– Zapraszamy wszystkie okoliczne jednostki OSP, zapraszamy zarówno strażaków, ratowników, funkcjonariuszy z nieco dalszych rejonów – liczmy na waszą obecność – zachęcają organizatorzy.

Patronat nad tym wydarzeniem objął wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Kto może oddawać krew?

Dawcami krwi mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Zapraszamy do udziału.

Nie oddawałeś nigdy krwi? Zobacz na poniższym filmie jak to wygląda.

VIDEO

IB / OSP Dębno

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button