ADV
Religia
Trending

W sobotę święcenia kapłańskie Filipa Ciury z Jasienia / 28 maja 2022 r.

W sobotę 28 maja 2022 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00 w kościele katedralnym w Tarnowie diakoni z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjmą święcenia kapłańskie. Wśród 17 diakonów, którzy przyjmą w tym dniu święcenia kapłańskie jest  m.in Filip Ciura – diakon pochodzący z Parafii Wniebowzięcia NMP w Jasieniu.  Uroczystości będzie przewodniczył biskup tarnowski ksiądz Andrzej Jeż. Transmisja uroczystości w Radiu RDN.

– Przygotowanie do kapłaństwa odbywa się na wielu płaszczyznach. Przez 6 lat zdobywaliśmy wiedzę na temat Boga, religii. W wakacje pomagaliśmy m.in. w czasie oaz, była też posługa w szpitalach. To wszystko pomaga nam doświadczyć czym jest duszpasterstwo – mówił w rozmowie z RDN Małopolska diakon Filip Ciura.

W niedzielę nowo wyświęceni kapłani odprawią w swoich rodzinnych parafiach Msze św. prymicyjne. Po wakacjach neoprezbiterzy rozpoczną pracę w parafiach. Natomiast wkrótce po święceniu dowiedzą się, do których parafii zostali posłani.

Święcenia kapłańskie diakon Filip Ciura przyjmie w tarnowskiej katedrze w sobotę 28 maja o godz. 9:00. Tego samego dnia – już jako kapłan – przybędzie do rodzinnej parafii w Jasieniu.

– Przywitamy Go przy krzyżu misyjnym na ul. Wiedeńskiej o godz. 17:3o. Zapraszamy Parafian wszystkich stanów, zwłaszcza młodzież i dzieci a także rodzinę i bliskich dk. Filipa. Następnie w orszaku przejedziemy do świątyni parafialnej (samochody, rowerzyści i zaprzęgi konne).

Zachęcamy Parafian do obecności na trasie przejazdu (ul. Wiedeńska i ul. ks. Mazurkiewicza).

W kościele ks. Prymicjant będzie przewodniczył nabożeństwu majowemu -czytamy na stronie Parafii Jasień.

W niedzielę uroczyście prymicjant uda się do kościoła parafialnego w uroczystym orszaku. Uczestnicy będą gromadzić się obok jego domu rodzinnego przed godz. 11:oo. Msza św. prymicyjna będzie sprawowana o godz. 11:3o.

foto: Piesza Pielgrzymka Tarnowska

parafia Jasień / IB / RDN

Podobne artykuły

Back to top button