ADV
Wiadomości
Trending

W weekend kiermasze dla Marcelka Kubali z Jadownik – lista / 27-28 lutego 2021 r.

Przed nami kolejny, trzeci już z kolei weekend gdy w całym regionie trwają kiermasze i akcje charytatywne dla Marcelka Kubali. Zebranie blisko 8 milionów złotych na transplantacje wątroby Marcelka to olbrzymie wyzwanie. Jak do tej pory udało się zebrać blisko 4,5 mln zł. Jednak warunkiem przeprowadzenia operacji jest zgromadzenie pełnej kwoty.

Dlatego też po raz kolejny odbędą się, podobnie jak w minione weekendy kiermasze i wydarzenia charytatywne. Ludzie dobrej woli z Powiatów Brzeskiego, Tarnowskiego i Bocheńskiego wytrwale gromadzą każdą złotówkę i nawet na moment się nie poddają.

Na początku marca Marcelek ma zaplanowane badania i konsultacje medyczne w Chicago. Ze względu na stan zdrowia chłopca jego rodzice podjęli decyzje o jak najszybszym wylocie. Wylot zaplanowano na piątek 26 lutego 2021 r.

– Kochani bijemy się cały czas z myślami, obawiamy się tego że stan Marcelka się pogorszy, teraz jest stabilnie i możliwy jest przelot do USA, nie wiemy ile taki stan się utrzyma. Wątroba jest w złym stanie i w każdej chwili stan Marcelka może się pogorszyć. Dlatego podjęliśmy decyzję o wylocie do Chicago i tam na miejscu będziemy walczyć o zebranie pozostałej kwoty, która umożliwi przeprowadzenie przeszczepu wątroby – piszą rodzice Marcelka.

Kiermasze słodkości i różnych przysmaków oraz rękodzieła przygotowane m. in. przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz ludzi dobrej woli odbędą się 27 i 28 lutego 2021 r. Poniżej zamieszczamy listę miejsc gdzie będą odbywały się kiermasze.

Jeżeli jakiegoś wydarzenia nie ma na liście – prosimy informację na adres redakcji (redakcja@informatorbrzeski.pl) lub za pośrednictwem naszego facebooka w wiadomości prywatnej <==

Jednocześnie trwają licytacje internetowe, z których całkowity dochód zostaje bezpośrednio wpłacany na zbiórkę pieniężną na portalu siepomaga.pl.

Grupa Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi <==  Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą wesprzeć małego Marcelka o dołączenie do grupy.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia tych inicjatyw i włączenie się chociażby przez najmniejszy datek, zakup walentynki, udział w licytacji czy też zakup smakołyków.

Powiat Brzeski

Brzesko

Sklep Śnieżka – sobota 27 lutego kiermasz ciast od godz. 9.00. Dodatkowe atrakcje – bajkowe postacie (od 10.45 – do 12.30 w Brzesku)

Jadowniki

Sklep SPAR – sobota 27 lutego kiermasz ciast od godz. 9.00. Dodatkowe atrakcje – bajkowe postacie (od 9.00 – do 10.30 w Jadownikach)

Jurków

28 lutego – kiermasz ciast obok kościoła parafialnego. Przed i po każdej Mszy Świętej

Lewniowa

Od 23 lutego do 5 marca w Szkole Podstawowej w Lewniowej trwa zbiórka rzeczy do loterii dla Marcelka. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 7 marca.

Mokrzyska

Kiermasz ciast oraz innych smakołyków, odbędzie się w sobotę 27 lutego, w godzinach 10:00-15:00 w budynku GOSiR Mokrzyskach. Kiermasz będzie funkcjonował do wyczerpania zapasów.
Osoby zainteresowane dostarczeniem ciast mogą to zrobić w piątek w Gosirze w godzinach 08:00-18:00.

Okocim

W sobotę 27 lutego od godziny 9:00 kiermasz w Domu Ludowym. Czekają pyszne domowe ciasta. Kiermasz do wyczerpania zapasów.

Poręba Spytkowska 

Niedziela 28 lutego od godz. 8.00 do wyczerpania zapasów. Parking obok kościoła oraz dom ludowy. Kiermasz ciast domowych oraz wyrobów wędliniarskich firmy ZPM Dziad.

Sterkowiec

W sobotę 27 lutego od godziny 8:00 kiermasz w Delikatesach Centrum. Przygotowano kiełbaski z grilla, wiejski smalczyk z pieczonym chlebkiem oraz pyszne domowe ciasta.

Powiat Tarnowski

 

Grabno i Wojnicz (Gmina Wojnicz)

Niedziela 28 lutego

Godz. 9:00 – Kiermasz w Wojniczu (parking przy kościele)
Godz. 12:00 Kiermasz w Grabnie (parking przy kościele)
Godz. 12:00 Charytatywny Koncert Pieśni Wielkopostnych (koncert online)

Powiat Bocheński

Nowy Wiśnicz (Gmina Nowy Wiśnicz)

KGW Chronów oraz KGW Łomna pragną serdecznie zaprosić wszystkie osoby chętne pomóc Marcelkowi na kiermasz charytatywny. Odbędzie się on w sobotę 27 lutego obok sklepu Groszek w Nowym Wiśniczu. KGW łączą siły ofiarując wsparcie w postaci wypieków tj. ciast, ciasteczek, muffinek, chlebów domowych itp.,

foto: Bogusław Hajduk

IB

blank

Podobne artykuły

One Comment

  1. A politycy z naszego regionu? Gdzie są? Może dać im jakąś wstęgę do przecięcia ? Oczywiście po wylicytowaniu nożyczek i zdjęcie na fejsie obiecać?

Back to top button