ADV
1
EdukacjaSportWiadomości

Wakacje na sportowo

Zaledwie ostatnie osoby z Ukrainy opuściły Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku, a już w gościnne mury zawitały grupy sportowców z całej Polski. Korzystając z doskonałej bazy noclegowej oraz profesjonalnej obsługi, chłopcy i dziewczęta pod okiem swoich trenerów, mogli doskonalić formę przed kolejnymi rozgrywkami. Ciężkiej pracy towarzyszyły liczne atrakcje i zabawy integrujące zespoły. A było ich wiele. W czasie trzech turnusów Draft Camp, największego obozu koszykarskiego w Polsce, trenowali i rywalizowali ze sobą chłopcy w trzech grupach wiekowych: 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009. Każda z tych grup miała możliwość korzystania z usytuowanej po sąsiedzku nowoczesnej hali sportowej, będącej częścią Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku oraz drugiej hali, mieszczącej się w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Oczywiście, dużym powodzeniem cieszyła się również brzeska pływalnia, a także ogólnie dostępna siłownia na świeżym powietrzu.

Z początkiem sierpnia SSM odwiedziły dwa zaprzyjaźnione kluby: PUKS POBIEDR, drużyna piłki nożnej (dziewczęta i chłopcy w wieku 10-13 lat) oraz grupa chłopców w wieku 8-12 lat WISŁA BRZEŹNICA. Czas pomiędzy treningami wypełniały młodym sportowcom wyjścia do kina lub na kręgielnię. Gdy pogoda nie dopisywała, można było wykonać zaległe telefony do rodziców albo obejrzeć jakiś program w jednej z dwóch sal telewizyjnych. Z dużą przyjemnością uczestnicy tego obozu wypowiadali się o wspólnych wyjściach do parku, na lody, a także o zmaganiach, z jakimi sobie poradzili w parku linowym. Jednak największe szczęście dawały im świetna gra i strzelone gole, również w meczu towarzyskim z Okocimskim Klubem Sportowym.

Druga połowa sierpnia to wizyta klubów z Dąbrowy Górniczej i Krakowa. Pobyt żeńskiego klubu siatkarskiego, MKS Dąbrowa Górnicza, został zorganizowany przez biuro podróży SKONTO. Jego uczestniczki kolejny już raz przygotowywały się do nowego sezonu pod okiem trenera Ireneusza Borzęckiego w Brzesku. Oprócz ciężkiego treningu dziewczęta znalazły czas na wycieczkę do Krakowa oraz integrację przy grillu. Po raz pierwszy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku gościł Uczniowski Klub Sportowy KSBad Kraków. To grupa, chłopców i dziewcząt w wieku 8-12 lat, zawodników trenujących badmintona. W Brzesku doskonalili właściwą technikę uderzeń oraz poprawnego poruszania się po korcie. W dalszym etapie, zdobyte podczas obozu sportowego umiejętności, pozwolą im na zawodowe współzawodnictwo i osiąganie dobrych wyników.

SSM z Brzeska życzy wszystkim młodym adeptom sportu, a było ich w te wakacje ponad 500, wielu szczęśliwych momentów w ich sportowej karierze.

IB

>>> OFERTA REKLAMOWA <<<

Podobne artykuły

Back to top button