ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Drugi majowy weekend na drogach regionu tarnowskiego

Do poważnego w skutkach wypadku doszło w niedzielę w Nowych Żukowicach. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym kierujący motocyklem mężczyzna trafił do szpitala.

Przed południem w niedzielę na drodze wojewódzkiej 984 w Nowy Żukowicach miał miejsce bardzo groźny wypadek z udziałem motocyklisty. Kilkadziesiąt minut droga w kierunku Mielca była całkowicie zablokowana. Na miejscu procowali ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy rannemu 47-letniemu kierującemu jednośladem, strażacy, którzy zabezpieczali miejsce wypadku oraz usuwali rozlane płyny, a także tarnowscy policjanci. To oni, z relacji świadków oraz śladów na miejscu ustali przebieg strasznego w skutkach zdarzenia drogowego. Okazało się bowiem, kierująca samochodem osobowym 42-letnia kobieta, przejeżdżała przez drogę wojewódzką w kierunku miejscowości Lipiny i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który jechał w stronę Mielca. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku czego kierowca jednośladu upadł i stracił przytomność. W stanie ciężkim trafił do tarnowskiego szpitala z urazami zagrażającymi jego życiu i zdrowiu. Na domiar tego, jak się okazało kierująca samochodem osobowym, była trzeźwa, przebadana została na zawartość narkotyków narkotestem, gdzie wynika badania, był pozytywny.

Teraz będzie przeprowadzone postępowanie w tarnowskiej komendzie, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie dlaczego doszło do tego wypadku i wskaże osoby winne zaistniałej sytuacji na drodze.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa, a także stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Kierujący jednośladami powinni zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym odblaskową kamizelkę oraz bezwzględnie kask ochronny na głowę.

Kierowcy samochodów osobowych pamiętajcie, aby przy włączeniu się do ruchu, zmianie kierunku jazdy oraz pasa ruchu, za każdym razem dobrze się rozglądać, mieć wyostrzone zmysły i uwagę na to co się wokół nas dzieje, a także spoglądać w lusterka, bo przecież „motocykle są wszędzie”.

Tarnowscy policjanci życzą wszystkim uczestnikom ruchu drogowe tylu powrotów, co wyjazdów oraz szerokości.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button