ADV
blank
Wiadomości
Trending

Fałszywy alarm bombowy w Starostwie Powiatowym w Brzesku oraz w Prokuraturze i Urzędzie Skarbowym / 11 maja 2021 r.

We wtorek 11 maja 2021 r. kilkanaście minut przed godziną 10.00 na skrzynkę mailową Starostwa Powiatowego w Brzesku wpłynął e-mail z informacją  dotyczącą podłożonego ładunku wybuchowego. Podobnej treści wiadomości dotarły do Prokuratury Rejonowej w Brzesku oraz Urzędu Skarbowego w Brzesku.  Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

– Przed godziną 10.00 Komenda Powiatowa Policji w Brzesku otrzymała informację o tym, że do Starostwa Powiatowego w Brzesku dotarł e-mail o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku. E-maile takiej samej treści wpłynęły również do innych urzędów – do Urzędu Skarbowego oraz Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

Nie zarządzono ewakuacji obiektów ze względu na niski stopień wiarygodności informacji. Policjanci udali się na miejsce, aby potwierdzić informacje. Zostały również wykonane czynności procesowe tj. zabezpieczono wspomniane wiadomości wiadomości e-mail, po to aby wykorzystać je później w postępowaniu.

Będziemy prowadzić postępowanie sprawdzające w kierunku art. 224a Kodeksu karnego tj. „Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób” – informuje aspirant sztabowy Grzegorz Buczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej policji w Brzesku.

Za zgłoszenie fałszywego alarmu, zgodnie z Kodeksem karnym grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Sprawca może też zostać obciążony kosztami przeprowadzonej przez służby akcji.

IB

blank

Podobne artykuły

One Comment

  1. „Zamachowcy” zignorowali Urząd Miasta i do nich nie wysłali?

Back to top button