ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Weekend pod znakiem wypadków drogowych

Rozpoczynający ferie w Małopolsce, miniony weekend niestety nie należał do spokojnych. W sobotę przed godziną 10.00 na 489 kilometrze autostrady A4 w miejscowości Wierzchosławice doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Znajdujący się częściowo na pasie awaryjnym, w kierunku Krakowa kierowca BMW X1 podczas manewru włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowej Skodzie Octavi na rzeszowskich numerach rejestracyjnych, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Po chwili w pojazdy uderzyła jadąca za Octavią Skoda Scala, którą podróżowało czterech mieszkańców Podkarpacia, w tym 9-letni chłopiec.

Do szpitala w Brzesku został przetransportowany 39-latek, kierowca Skody Octavi. Do szpitala w Tarnowie trafił również kierowca BMW, 77-latek z Podkarpacia oraz jego żona. 75-letnia kobieta doznała poważnych obrażeń i w stanie ciężkim pozostaje w placówce.

Jak ustalili pracujący na miejscu wypadku policjanci tarnowskiej drogówki, biorący udział w wypadku kierowcy byli trzeźwi. Śledczy skupili się na oględzinach pojazdów oraz zabezpieczeniu śladów i dowodów pozwalających na ustalenie dokładnego przebiegu i przyczyn tego poważnego zdarzenia na autostradzie.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button