ADV
Powiat TarnowskiSport
Trending

Wicemistrzynie! Piłkarki z Powiatu Brzeskiego grające w Iskrze Tarnów zajęły II miejsce w finale Mistrzostw Polski U-15

W niedzielę 18 czerwca 2023 r. na stadionie w podwarszawskich Ząbkach odbył się finałowy mecz Mistrzostw Polski U-15. Rywalem drużyny z Tarnowa – TS Iskra był zespół AP Diamonds Academy Warszawa. TS Iskra Tarnów przegrała z AP Diamonds Academy Warszawa 1-4 (0-1).

Wśród zawodniczek Iskry Tarnów jest silna reprezentacja dziewczyn z Gminy Dębno, a konkretnie z Łysej Góry, Dębna, Sufczyna, Porąbki Uszewskiej i Dołów oraz z Gminy Gnojnik – z Biesiadek.

Wynik finału sugerować mógłby łatwą wygraną warszawianek, tymczasem jeszcze na pięć minut przed końcem podstawowego czasu podopieczne trenerów Michała Jarząba i Jacka Ćwika przegrywały tylko 1-2. „Katem” zespołu z Tarnowa okazała się Weronika Araśniewicz, która zdobyła wszystkie cztery bramki dla nowych mistrzyń Polski.

Pierwsza z nich padła w 7 min, gdy Weronika Araśniewicz strzałem głową sfinalizowała wrzutkę z rzutu rożnego. Sporo emocji dostarczyły kibicom pierwsze minuty po zmianie stron. W 43 minucie Milena Gołąb po raz drugi skapitulowała po strzale Weroniki Araśniewicz, trzy minuty później celnie główkowała natomiast Zuzanna Wróbel. W 64 min mogło być 2-2, ale po strzale Blanki Zając piłka trafiła w poprzeczkę. Trzecia bramka dla zespołu z Warszawy padła w 76 min po kolejnej centrze z narożnika boiska, zakończonej trafieniem Weroniki Araśniewicz. W doliczonym czasie gry (80+7 min) trafiła ona jeszcze z 7 m, ustalając wynik spotkania.

– Z nieukrywaną satysfakcją możemy poinformować, że dziewczyny z logiem łabędzia zostały drugą 💪drużyną w Polsce w kategorii U-15.

Gdyby ktoś tak powiedział rok temu, to pewnie dosyć szybko mógłby liczyć na skierowanie do jednego ze specjalistów medycyny. A tu nie dość, że dziewczyny po 3 miejscu w marcu na Mistrzostwach Polski w futsalu teraz maja srebro na trawie, czyli w przyszłym roku czas na….

Dzisiejszy wynik nie do końca odzwierciedla to co się działo na boisku, gdyż zespół Iskry dwie bramki stracił w ostatnich minutach meczu, a drużyna Diamonds Academy długo musiała drżeć o końcowy sukces, jednak miała w swoich szeregach Weronikę Araśniewicz, która poprowadziła zespół z Warszawy po złoto.

Drużynie Diamonds Academy gratulujemy zasłużonej wygranej i mamy nadzieje, że w przyszłym roku będzie szansa do rewanżu – czytamy na stronie TS Iskra Tarnów.

TS Iskra: Milena Gołąb – Zuzanna Wróbel, Natalia Olchawska, Natalia Gala (72 Julia Damian), Karolina Najberek – Blanka Zając, Aleksandra Dziurda (59 Katarzyna Sowa), Julia Sieczka, Gabriela Krawczyk – Wiktoria Krawczyk, Julia Dziurdzia.

O klubie

TS Iskra Tarnów jest bardzo młodym klubem piłkarskim, powołanym do życia niecały rok temu w odpowiedzi na olbrzymie zapotrzebowanie tych młodych i tych troszkę starszych dziewczyn i kobiet, które świata poza kopaną piłką nie widzą. Wiele z zawodniczek ma za sobą już sporo lat treningów, co niesie za sobą hektolitry wylanego na boisku i hali potu.