ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Wiceprezydent Tarnowa zakażony koronawirusem / 30 lipca 2020 r.

Jak informuje na swojej stronie internetowej radio RDN zastępca prezydenta do spraw infrastruktury miejskiej Tadeusz Kwiatkowski ma pozytywny wynik testu na COVID-19.

W Urzędzie Miasta Tarnowa wdrożone zostały wszystkie obowiązkowe procedury wynikające z przepisów o stanie epidemii.

Tadeusz Kwiatkowski poddał się testom na Covid-19 prywatnie, nie mając żadnych objawów. Wyniki testu otrzymał w czwartek 30 lipca i okazały się pozytywne.

W związku z ponownym wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS CoV-2 w województwie małopolskim warto przypomnieć o przestrzeganiu kluczowych zasad sanitarnych zwiększających nasze bezpieczeństwo.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Chociaż część ograniczeń została zniesiona lub złagodzona musimy pamiętać, że na obszarze Polski nadal obowiązuje stan epidemii. Dla dobra własnego oraz innych osób należy: utrzymywać co najmniej dwumetrową odległość od innych osób w trakcie poruszania się pieszo, zasłaniać za pomocą maseczki lub w inny sposób usta i nos w miejscach publicznych (sklepy, urzędy, banki, kościoły, szkoły, autobusy, pociągi, placówki służby zdrowia, kina, teatr) poddać się kwarantannie w sytuacjach, które tego wymagają (po kontakcie z osobami zakażonymi lub potencjalnie zakażonymi koronawirusem, w niektórych przypadkach po powrocie z zagranicy), przestrzegać limitów pasażerów w środkach transportu publicznego.

Bardzo ważnie jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny – częste i staranne mycie rąk przy użyciu wody oraz mydła, dezynfekcja rąk, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Tarnow.pl / Rdn.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button