ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Wielkie sprzątanie brzegów Dunajca w Wojniczu

Uzbierano kilkaset worków śmieci

Kilkudziesięciu mieszkańców gminy Wojnicz zaangażowało się w sprzątanie brzegów Dunajca. Łącznie napełniono ponad 200 worków śmieci.

Butelki, puszki, a także opony, baseny ogrodowe, wiadra, beczki, odpady po remontach budowlanych, słoiki oraz nieotwarte konserwy. Między innymi takie śmieci zebrali mieszkańcy gminy Wojnicz, którzy w sobotę, 8 maja, wzięli udział w pierwszym sprzątaniu brzegów Dunajca. Sprzątanie przebiegało na trzech odcinkach rzeki – w miejscowościach Isep, Łukanowice i Wielka Wieś. W ciągu kilku godzin udało się zabrać w sumie ponad 200 worków wypełnionych po brzegi śmieciami.

Głównym organizatorem sprzątania był Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnowie Koło nr 21 Wojnicz. W akcję zaangażował się też Urząd Miejski w Wojniczu, Stowarzyszenie „Wiklina” Przyjazny Isep, Stowarzyszenie Łukanowice „Aktywni Razem”, GOK w Wojniczu, sołtysi Ispu i Łukanowic oraz wolontariusze z sołectw Isep i Łukanowice.

Sprzątanie zakończyło się wspólną biesiadą przy ognisku.

Akcja sprzątania Dunajca miała na calu wspólne zadbanie o estetykę jego okolic i ochronę środowiska. Była to również wspaniała okazja do edukacji naszych najmłodszych mieszkańców gminy. Biorąc udział w takich akcjach, dzieci uczą się, że trzeba dbać o przyrodę i otaczające nas środowisko, a także, że śmieci należy wyrzucać do kosza – tłumaczy Tadeusz Bąk, burmistrz Wojnicza – Cieszę się, że Urząd Miejski w Wojniczu mógł wesprzeć to przedsięwzięcie, które bardzo pozytywnie zostało odebrane przez naszych mieszkańców – dodaje.

Niestety problem zaśmiecania brzegów rzek i zbiorników wodnych jest nadal bardzo poważny. Mamy jednak nadzieję, że poprzez takie jak te działania i przy współpracy innych organizacji oraz instytucji, przyczyniamy się do poprawy stanu czystości naszych wód oraz uwrażliwiania społeczeństwa w kwestii ochrony zasobów środowiska naturalnego – mówi Tadeusz Mazur, prezes wojnickiego oddziału Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnowie.

Galeria zdjęć <<<

wojnicz.pl

Podobne artykuły

Back to top button