ADV
1
EdukacjaWiadomości
Trending

Wizyta klasy medycznej LO w Brzesku w Szpitalu Powiatowym / zdjęcia

19 maja 2022 r. klasa pierwsza o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym uczestniczyła w spotkaniu z Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Brzesku Alicją Syty oraz Zastępcą Dyrektora ds. Administracji Medycznej i Pielęgniarstwa Ewą Chmielarz-Żwawa.

Dyrektor przedstawiła młodzieży zasady funkcjonowania i zarządzania placówką opieki medycznej. Scharakteryzowała w liczbach ilość oddziałów, pacjentów oraz kadry pracowniczej. Zwróciła uwagę na powiązania i współpracę wszystkich zatrudnionych i jak wymierny ma to wpływ na prężne działanie Szpitala. Omówiła zmiany i modernizacje, jakie w ostatnim czasie zostały przeprowadzone nie tylko w budynku, ale także w obszarze dostępności dla pacjentów.

Po oficjalnym spotkaniu młodzież pod opieką Ewy Chmielarz-Żwawa zwiedziła obszary Szpitala niedostępne dla pacjentów. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się pracy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, gdzie w szczegóły wprowadzała ich Kierownik anal. med. Ewa Biel. Dzięki jej uprzejmości młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wykorzystywanym do analizy próbek płynów ustrojowych i zobaczyć jak wygląda codzienna praca w tym sektorze.

Następnie pod przewodnictwem Kierownik Laboratorium Mikrobiologii i Immunodiagnostyki Chorób Zakaźnych Danuta Martyny-Łuciów pierwszoklasiści zostali zapoznani z arkanami działu badań mikrobiologicznych i genetycznych wykonywanych w tutejszym Szpitalu. Wyjaśniono, na czym polega diagnostyka wykonywana na co dzień i w szczególnych przypadkach. Chętnie udzielała odpowiedzi na zadawane pytania przez uczniów.

Kolejnym punktem był Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie młodzież mogła przyjrzeć się pracy ratowników medycznych. Obejrzeli wyposażenie karetki medycznej i zapoznali się z procedurami reagowania w razie wezwania do potrzebującego pomocy medycznej.

Podczas wizyty uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę biologiczną i chemiczną, a przede wszystkim otrzymać cenne informacje służące ukierunkowaniu swojej przyszłości naukowej i zawodowej.

IB

Podobne artykuły

Back to top button