Wiadomości

Wsparcie dla szpitala w Brzesku – zebrano już ponad 400 tysięcy złotych! / 21 kwietnia 2020 r.

Na konto szpitala powiatowego w Brzesku trafiło łącznie do tej pory 402 156,29 zł! To odpowiedź na kryzysową sytuację związaną z epidemią koronawirusa zarówno dużych firm jak i prywatnych darczyńców, chcących często pozostać anonimowymi.

Na apel o pomoc wystosowany przed kilkoma tygodniami przez szpital w Brzesku odpowiedziało wiele osób dobrej woli które zaoferowały niezbędny sprzęt oraz środki finansowe. Lista darczyńców jest długą – szpital szczegółowo, kilkukrotnie przedstawił ich listę (adresy na dole strony).

Pieniądze te zostaną przeznaczone na bieżące zakupy niezbędnych środków ochrony i sprzętu w trakcie zwalczania skutków epidemii koronawirusa, m.in.: zakup respiratora, aparatu USG do SOR, ozonatorów (2 szt.), lamp bakteriobójczych jezdnych przepływowych (20 szt.), urządzenia ozonującego, urządzenia do dekontaminacji pomieszczeń, reduktorów tlenowych, dozowników tlenowych, wózka medycznego opatrunkowego, drzwi automatycznych bezdotykowych do SOR, wyposażenia do namiotu medycznego zlokalizowanego przy SOR.

To nie jedyne środki jakie trafią do brzeskiego szpitala – samorządowcy z wszystkich gmin Powiatu Brzeskiego oraz Starosta Brzeski zadeklarowali przekazanie środków w wysokości ponad 100 000 zł na zakup specjalistycznego urządzenia do dekontaminacji (odkażania) pomieszczeń.

Fundusz Sprawiedliwości wesprze finansowo Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzesku środkami w wysokości 400 tys. złotych. 8 kwietnia poinformowała o tym Marta Malec-Lech członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Za sprawą przekazanej dotacji szpital w Brzesku zakupi: analizator do panelowych badań molekularnych metodą PCR w kierunku SARS-COV-2, testy immunologiczne do wykrywania przeciwciał SARS-COV-2, kardiomonitory, analizator parametrów krytycznych oraz bronchoskop.

Jak wesprzeć?

Walka z koronawirusem trwa, dlatego bardzo ważny jest każdy gest wsparcia dla szpitala w Brzesku i pracowników służby zdrowia. Pieniądze można wpłacać na konto:

SP ZOZ w Brzesku:
BOŚ SA o/Tarnów
08 1540 1203 2053 4286 3676 0001

lub

Stowarzyszenia Rozwoju Chirurgii w Brzesku
Konto: PKO BP Oddział w Brzesku:
33 1020 4984 0000 4502 0027 7608
podając w tytule przelewu: „DAROWIZNA COVID-19”.

 

Listy darczyńców opublikowane na stronie Szpitala Powiatowego w Brzesku

Podziękowania za wsparcie dla Szpitala / 20 kwietnia 2020 r. <==

Podziękowania za wsparcie dla Szpitala / 10 kwietnia 2020 r. <==

Podziękowania za wsparcie dla Szpitala / 3 kwietnia 2020 r. <==

 

Pomóż kupić defibrylator transportowy

Cały czas trwa również zbiórka zorganizowana przez wolontariuszy z grupy „Brzesko. Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku” Jej celem jest zgromadzenie 50 tysięcy złotych na zakup respiratora transportowego. Do tej pory zebrali ponad 15 400 zł. Czy przyłączycie się do tej akcji?

Pisaliśmy o tym w artykule: Chcą kupić respirator transportowy dla brzeskiego szpitala. Przyłączysz się? <==

IB / SPZOZ

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast