Wiadomości

60 osób zakażonych w Powiecie Brzeskim, 109 w Powiecie Bocheńskim / 21 kwietnia 2020 r.

Koronawirus. Bochnia pierwszy przypadek - informator brzeskiLiczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim wzrosła do 60, a w Powiecie Bocheńskim do 109. W poniedziałek 21 kwietnia 2020 r. w popołudniowym komunikacie Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformowały o kolejnych siedmiu osobach zakażonych koronawirusem w Powiecie Bocheńskim (co daje łącznie aż 109 osoby zakażone), natomiast w Powiecie Brzeskim po dwóch dniach względnego spokoju pojawiło się potwierdzenie kolejnego zakażenia. Na dzień  dzisiejszy potwierdzono zakażenie łącznie u 60 osób. 

W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o pierwszych ozdrowieńcach z Powiatu Brzeskiego oraz Powiatu Bocheńskiego. W Powiecie bocheńskim są to 3 osoby,  a w Powiecie Brzeskim 2 osoby (1 osoba z Gminy Brzesko oraz 1 osoba z Gminy Szczurowa).  Ozdrowieniec to osoba niemająca objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 21 kwietnia 2020 r. <==

 

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 21.04.2020 g. 8:00

Liczba tzw. ozdrowieńców: 2

  • w kwarantannie domowej: 484 osoby
  • osoby z wynikiem dodatnim – 59 osób w tym 17 osób hospitalizowanych, 2 osoby wyleczone, 1 zgon z powodu COVID-19, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19.

 

  • gmina Brzesko- 30 (6 mężczyzn oraz 4 kobiety w hospitalizacji, 6 mężczyzn i 11 kobiet w izolacji domowej, 1 kobieta wyleczona,1 kobieta – zgon z powodu COVID-19, 1 kobieta – zgon z innych przyczyn niż COVID-19)
  • gmina Szczurowa- 3 (1 kobieta w hospitalizacji, 1 mężczyzna w izolatorium, 1 kobieta wyleczona)
  • gmina Dębno- 7 ( 5 kobiety oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej)
  • gmina Borzęcin- 8 (1 mężczyzna – zgon z innych przyczyn niż COVID-19,1 kobieta i 2 mężczyzn w hospitalizacji, 4 kobiety w izolacji domowej)
  • gmina Gnojnik- 8 ( 2 mężczyzn w hospitalizacji, 6 kobiet w izolacji domowej)
  • gmina Iwkowa- 3 ( 1 mężczyzna w izolacji, 1 kobieta w izolacji, 1 mężczyzna hospitalizowany)

 

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 9856 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 401 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 707 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 20 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała informacje  o w sumie 82 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).

 

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast