ADV
Sport
Trending

Wspieramy naszego olimpijczyka w walce o stypendium!

Wojciech Wojdak jest wicemistrzem świata w pływaniu na dystansie 800 metrów w stylu dowolnym oraz posiadaczem wielu rekordów Polski w pływaniu. Pochodzi z Maszkienic (Gmina Dębno/Powiat Brzeski). Sytuacja epidemiologiczna mocno skomplikowała przygotowania Wojtka do udziału w wydarzeniach pływackich. Pomimo wielu przeciwności Wojciech Wojdak nie poddaje się i liczy że nadal będzie mógł reprezentować Polskę w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Obecnie stara się o zakwalifikowanie do Pho3nix Team – dzięki czemu może zdobyć 40 tysięcy złotych z przeznaczeniem na wsparcie swoich przygotować do Igrzysk w Tokio.

Wojtek Wojdak rozpoczął treningi pływackie w wieku 10 lat pod okiem pierwszego trenera – Marcina Kacera. Pływak jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, gdzie przez kilka lat był podopiecznym trenera – Przemysława Ptaszyńskiego. Wojtek ma za sobą również debiut olimpijski – w 2016 r. wystartował w Igrzyskach XXXI Olimpiady w Rio. Obecnie Wojtek jest zawodnikiem klubu H2O Bochnia.

Jest ambitnym sportowcem i ciągle szuka nowych możliwości rozwoju. Treningi oraz wyjazdy na zawody są niezwykle kosztowne, dlatego ciągle szuka życzliwych mecenasów, którzy zechcą pomóc mu spełniać sportowe plany i marzenia. Jedną z takich okazji jest konkurs „Złoty bilet” Fundacji Pho3nix Sebastiana Kulczyka. Jeśli film Wojtka Wojdaka zdobędzie największą ilość łapek w górę/lajków na YouTube (nie na Fb) to zostanie pełnoprawnym członkiem Pho3nix Team i otrzyma wsparcie w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w wysokości 40.000 PLN brutto.

POMOŻECIE? My już zagłosowaliśmy!

Głosowanie trwa do poniedziałku 25 stycznia 2021 do godziny 23.59.

Jak zagłosować?

Należy otworzyć film film w nowym oknie (naciskając przycisk po lewej stronie Obejrzyj w YouTube), a następnie nacisnąć „To mi się podoba (łapka w górę)”  pod filmem. Aby wziąć udział w głosowaniu należy być zalogowanym do usługi Youtube. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma konta do usług Google – to założenie potrwa zaledwie kilka chwil.

Video

Pho3nix Athletes to program grantowy, który wspiera sportowców przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich.

Pho3nix Foundation to stworzona przez Sebastiana Kulczyka organizacja społeczna, wspierająca na całym świecie najbardziej uzdolnione sportowo dzieci, dla których ograniczenia materialne są główną barierą w realizacji marzeń i mistrzowskiej kariery. Celem fundacji jest stworzenie globalnego systemu profesjonalnego wspierania najbardziej utalentowanych sportowo dzieci, niezależnie od barier związanych z ich sytuacją materialną, społeczną i miejscem zamieszkania.

Fundacja prowadzi także szereg inicjatyw edukacyjnych i społecznych, których celem jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

 

IB / Pho3nix Polska

 

Podobne artykuły

Back to top button