ADV
1
Wiadomości
Trending

Wspomóż Monikę z Czchowa w jej walce z rakiem piersi!

Od ponad pół roku trwa nierówna walka młodej matki z Czchowa z bezwzględną chorobą – rakiem piersi. Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów u kobiet. Wczesna diagnostyka pozwala uniknąć przerzutów i powikłań, co daje szanse na całkowite wyleczenie. W przypadku Moniki walka z rakiem wymaga bardzo drastycznej terapii. Oprócz chemioterapii konieczna jest amputacja obu piersi, wycięcie węzłów chłonnych oraz usunięcie jajników raz z przewodami jajowodowymi.

Walka z chorobą wywraca dotychczasowe życie Moniki i jej rodziny, dlatego tak ważne jest wsparcie jakie otrzymuje zarówno od lokalnej społeczności, jak i zupełnie obcych ludzi, którzy mają wielkie serca. Niestety koszty rehabilitacji przekraczają możliwości finansowe rodziny, dlatego  też uruchomiona została internetowa zbiórka na której gromadzone są środki dla Moniki. Do tej pory udało się zebrać 35 tysięcy złotych, jednak potrzeba łącznie 50 tysięcy złotych.

Historia Moniki

Monika Żeglińska-Janicka mieszka w Czchowie. Wspólnie z mężem Grzegorzem wychowują dwoje dzieci: Zuzię (9 lat) i Karolka (4 lata).

– Kocham ich najbardziej na świecie i chciała bym dożyć ich pełnoletniości ale do tego potrzebuję waszej pomocy i wsparcia – mówi Monika.

W listopadzie 2020 u Moniki wykryto jednego guzka w lewej piersi. Niestety w czasie kolejnego badania przed Bożym Narodzeniem zdiagnozowano w lewej piersi 6 guzów i przerzuty do węzłów chłonnych. Dodatkowo w prawej piersi jeden guz, który jeszcze nie jest określony jako nowotwór złośliwy. Zaplanowano już leczenie Moniki. Najpierw chemioterapia od stycznia co dwa tygodnie, a po chemioterapii radykalna amputacja lewej piersi. Niestety wesoło nie jest. Wyniki badań wykazały, że są przerzuty i Monikę czeka dodatkowo oprócz amputacji piersi radykalne usunięcie węzłów chłonnych. W połowie marca ma zaplanowany rezonans magnetyczny i kolejną chemię. Jakby tego było mało pod koniec lutego zdarzyło się kolejne nieszczęście: pożar i ewakuacja domu. Zapaliły się sądzę w kominie – na szczęście dom jest cały, ale pękł komin.

17 czerwca 2021 Monika zaczyna hospitalizację w Narodowym Instytucie Onkologi w Gliwicach, gdzie ma zaplanowaną operację radykalnego usunięcie całej lewej piersi, potem zostanie zastosowany worek do napełnienia piersi, który po jakimś czasie przy kolejnej operacji zostanie zmieniony na implant.

W tym samym dniu tj.17 czerwca będzie miała usuniętą prawą pierś i zostanie wszyty gotowy implant piersi oraz w tym samym czasie zostaną wycięte węzły chłonne całkowicie. Po tych wszystkich operacjach czekam ją długi czas rehabilitacji i przyzwyczajenie się do nowego funkcjonowania. Kolejnym elementem będzie operacja wycięcia jajników raz z przewodami jajowodowymi.

Po wszystkich tych operacjach dzięki Waszej pomocy będzie chciała wrócić do normalnego życia. Może uda się to w tym roku i już nigdy ten nieszczęsny nowotwór nie wróci do niej!

Monika i jej bliscy są niezwykle wdzięczni za wszelkie formy wsparcia i pomocy.

– Bardzo dziękuje wszystkim za obecną pomoc i modlitwę. Serdecznie dziękuję za pomoc Niepublicznemu Przedszkolu Delfinek z Gnojnika Pani Dyrektor pracownikom i wszystkim rodzicom. Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy Czchów i okolic.

Składam serdecznie podziękowania za dar modlitwy który dla mnie jest najważniejszy księżą i siostrą zakonnym z Parafii Czchów i nie tylko. Dziękuję Pani Marcie oraz grupą działającym przy Parafii Czchów za dar eucharystii i modlitwy – mówi Monika.

Jak pomóc?

Jedną z form pomocy Monice jest wpłata 1% procenta na CARITAS DIECEZJI TARNOWSKIEJ (nr KRS 0000211791) z oznaczeniem celu szczegółowego: LECZENIE MONIKA ŻEGLIŃSKA JANICKA. Cały czas aktywna jest internetowa zrzutka, gdzie można wesprzeć walkę Moniki z rakiem piersi. Cenne są nawet niewielkie wpłaty.

Cel zbiórki został ustalony w grudniu 2020 r. na poziomie 5 000 zł. Potrzeby związane z rehabilitacją Moniki okazały się o wyższe. Potrzeba na ten cel blisko 50 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać blisko 35 tysięcy złotych. Do zebrania pozostaje więc nadal kwota 15 tysięcy złotych. Niestety nie ma możliwości zmiany wysokości celu zbiórki – co wiele osób wprowadza w błąd i niestety rezygnują z wpłaty. Dlatego też prosimy o wsparcie i rozpropagowanie zbiórki wśród znajomych.

Jeżeli możesz – wspomóż ten szczytny cel.

Zrzutka: Pomóż mi wygrać z rakiem piersi !!! / Monika Żeglińska-Janicka <==

foto; zrzutka.pl

IB

Podobne artykuły

Back to top button