ADV
Wiadomości
Trending

Wypełniony po brzegi oddział covidowy w Brzesku

Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 trwa, dzienna liczba przypadków znów rośnie, a czwarta fala pandemii wciąż przybiera na sile. W ciągu minionej doby potwierdzono zakażenia u 24 239 osób. Również w Powiecie Brzeskim mamy tendencję wzrostową. W czwartek zakażenie potwierdzono u 34 mieszkańców Powiatu.

Oddział covidowy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku został uruchomiony w poniedziałek 8 listopada, a już  10 listopada był w całosci zapełniony. Na chwilę obecną szpital w Brzesku nie planuje zwiększenia liczby łóżek, ale ostateczna decyzja jest uzależniona od rozwoju aktualnej sytuacji epidemicznej.

– Obecnie w oddziale jest 23 osoby, w tym dwie pod respiratorem, wszystkie pozostałe wymagają tlenoterapii.

Większość osób hospitalizowanych z covid-19 to osoby niezaszczepione, wg danych z 16 listopada 2 osoby są zaszczepione, pozostałe nie były szczepione.

Nie ma ograniczeń w planowych przyjęciach do szpitala, ale mogą się pewne ograniczenia pojawić w najbliższym czasie, jeśli szpital będzie musiał zwiększyć liczbę łóżek covidowych  — mówi Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

Od 19 listopada w szpitalu zostaje wprowadzony zakaz odwiedzin, za wyjątkiem sytuacji szczególnych, za zgodą lekarza dyżurnego lub ordynatora.

IB

Podobne artykuły

Back to top button