ADV
Wiadomości
Trending

Sprawca wybuchu w domu w Maszkienicach z zarzutami

Jak informuje stacja RDN Małopolska – nawet pięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który w swoim domu w Maszkienicach (Gmina Dębno) miał rozszczelnić i zdetonować butlę z gazem.

W wyniku wybuchu 73-latek został ranny i trafił do szpitala. Jak przekazała brzeska policja, mężczyzna groził wcześniej rodzinie, że wysadzi dom, w którym mieszkał z rodziną.

Mężczyzna celowo miał doprowadzić do wybuchu butli z gazem. W domu, oprócz 73-latka, była też jego córka z mężem i dwójką dzieci. W chwili wybuchu przebywali na piętrze i nie odnieśli żadnych obrażeń.

– Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów. Jest to zarzut znęcania się nad członkami rodziny, kierowania wobec nich gróźb karalnych, a także umyślnego narażenia córki, zięcia i dwójki ich małoletnich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także uszkodzenia mienia w wysokości 10 tys. zł. mówi rzecznik brzeskiej Policji asp. sztab. Grzegorz Buczak w rozmowie z Radiem RDN.

 Policja złożyła też wniosek o trzymiesięczny areszt dla 73-latka. Grozi mu za to do pięciu lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Więcej o całym zdarzeniu pisaliśmy w materiale:

Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Maszkienicach / 14 listopada 2021 r. <==

IB / rdn.pl

Podobne artykuły

Back to top button