ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Tragiczny wypadek w Gromniku. Nie żyje 2-letni chłopiec

Przed południem dyżurny CPR-u został powiadomiony o nieszczęśliwym wypadku, w którym ucierpiał 2-letni chłopiec. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, zadysponowany został również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy podjęli czynności reanimacyjne, jednak po kilkudziesięciu minutach chłopiec zmarł.

Na miejscu pojawili się także mundurowi wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą, prokuratorem rejonowym z Tarnowa oraz specjalistami z dziedziny psychologii. To oni pracowali z rodzicami, którzy w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracili dwuletnie dziecko. Wyjaśnieniem tej tragedii zajmie się Prokuratura Rejonowa w Tarnowie, która w ramach wszczętego postępowania ustali wszystkie je okoliczności. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec został przejechany przez maszynę budowlaną – wozidło, którą przewożono ziemię na terenie prywatnej posesji.
Tarnowscy policjanci apelują, by w czasie wiosennych prac, które właśnie się rozpoczynają zwracać większą uwagę przy obsłudze maszyn budowlanych i rolniczych, aby unikać niebezpiecznych sytuacji.
policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button