ADV
blank
Wiadomości

Wznowienia działalności oddziałów w szpitalu powiatowym w Brzesku / 17 kwietnia 2020

blankDyrekcja Szpitala Powiatowego w Brzesku informuje, że w szpitalu wygaszone zostało ognisko zakażenia kornawirusem COVID-19. Wg informacji z 16 kwietnia – spośród osób zakażonych koronawirusem w powiecie brzeskim 32 osoby to pracownicy szpitala.

W związku z tym, w dniu 14 kwietnia (wtorek) funkcjonowanie rozpoczął Blok Operacyjny. Wznowione zostały również przyjęcia pacjentów wymagających pilnej hospitalizacji do kolejnych oddziałów tj.: Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej oraz Oddziału Chirurgii Ogólnej, który, ze względu na braki kadrowe spowodowane zakażeniami wśród personelu szpitala, funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Pacjenci wymagający hospitalizacji i zabiegu operacyjnego będą przyjmowani do Oddziału Chirurgii Ogólnej w dni powszednie od godz. 7:00 do godz. 14:30. Natomiast poza tymi godzinami oraz w dni wolne od pracy, pacjenci wymagający pilnych zabiegów operacyjnych, po porozumieniu z Dyrektorem Szpitala w Bochni, kierowani będą do tamtejszego oddziału.

Funkcjonowanie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym nadal pozostaje zawieszone do odwołania.

Pozostałe oddziały szpitalne, tj. Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Oddział Urologii, Oddział Chorób Płuc, Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologicznym i Pododdziałem Geriatrii oraz Oddział Dziecięcy udzielają świadczeń zdrowotnych na dotychczasowych zasadach.

Aktualne informacje na temat zmian w funkcjonowaniu szpitala w czasie epidemii wirusem COVID-19 będą podawane w kolejnych komunikatach.

SPZOZ Brzesko / IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button