ADV
Wiadomości

56 osób zakażonych koronawirusem w powiecie brzeskim! / 17 kwietnia 2020 r.

W piątek 17 kwietnia 2020 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna oraz Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformowały o kolejnych osobach w Powiecie Brzeskim, które są zakażone koronawirusem. Tak więc na godzinę 18.00 mamy w powiecie brzeskim łącznie 56 osób zakażonych. 

Niestety spośród tej grupy trzy osoby zmarły. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ponownie zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie granicznej i domowej – aktualnie jest to 717 osób (w środę było to 743 osób).  Na dzień dzisiejszy liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski na czwartym miejscu w skali Województwa Małopolskiego.  

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 17.04.2020 g. 8:00

W kwarantannie domowej: 717 osób
Osoby z wynikiem dodatnim: 55 osób, w tym 14 osób hospitalizowanych,1 zgon z powodu COVID-19, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19, w tym:

– gmina Brzesko: 28 (4 mężczyzn oraz 5 kobiety w hospitalizacji, 6 mężczyzn i 11 kobiet w izolacji domowej,1 kobieta – zgon z powodu COVID-19, 1 kobieta – zgon z innych przyczyn niż COVID-19),
– gmina Szczurowa: 3 (1 kobieta w izolacji domowej, 1 mężczyzna w hospitalizacji, 1 kobieta w hospitalizacji)
– gmina Dębno: 6 (4 kobiety oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej),
– gmina Borzęcin: 8 (1 mężczyzna – zgon z innych przyczyn niż COVID-19, 5 kobiet oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej),
– gmina Gnojnik: 8 (2 mężczyzn w hospitalizacji, 6 kobiet w izolacji domowej),
– gmina Iwkowa: 2 (1 kobieta w izolacji, 1 mężczyzna hospitalizowany).

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 8379 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 332 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 596 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 16 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała o w sumie 49 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).


IB / MUW

 

Podobne artykuły

Back to top button