ADV
Powiat TarnowskiWiadomościWideo
Trending

Wznowiono ruch na moście w Ostrowie / 3 czerwca 2022 r. / zdjęcia / video

W piątek rano 3 czerwca 2022 r. o godz. 5:30 wznowiony został ruch komunikacyjny na moście nad Dunajcem w Ostrowie. To aktualnie najkrótsza trasa ze zjazdu z autostrady A4 do Mościc. Obiekt był zamknięty przez ponad 30 miesięcy – jesienią 2019 roku została wykonana ekspertyza konstrukcyjna, na podstawie której w trybie pilnym, ze względów bezpieczeństwa i z wizją katastrofy budowlanej zamknięto most w Ostrowie.

Tuż  przed otwarciem przeprawy przed mostem ustawiła się kolejka samochodów. Punktualnie o godz. 5:30 pierwsi mieszkańcy mogli wreszcie wyruszyć nowym mostem w kierunku Tarnowa.

Inwestycja, której wartość przekracza 34 mln zł, dobiega końca.

Uroczystość związana z oficjalnym otwarciem obiektu planowana jest 18 czerwca — ma w nich wziąć udział premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Na pierwszy etap prac, polegający na rozebraniu starego mostu, wzmocnieniu filarów i przełożeniu znajdującej się pod przeprawą kanalizacji z gminy Wierzchosławice premier Mateusz Morawiecki przekazał 4 mln zł, a marszałek Małopolski dał milion złotych. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 7 mln zł.

Umowa – po przetargu – na drugi i ostatni etap prac polegający na wzniesieniu nowej konstrukcji opiewa na 27,5 mln zł. Rząd dofinansował to przedsięwzięcie kwotą ponad 19 mln zł, a dwa miliony przekazał marszałek województwa. Łącznie wsparcie z budżetu państwa na remont mostu wyniosło przeszło 23 mln zł, a województwo małopolskie dołożyło 3 mln zł.

foto: Maciej Mazur

Powiat Tarnowski / IB

VIDEO

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button