ADV
blank
Kultura

XXV Międzynarodowy Turniej Rycerski w Dębnie przełożony na 2021 rok

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną w kraju i na świecie, XXV edycja turnieju rycerskiego w Dębnie została przełożona na rok 2021.

Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny” w Oddziale Muzeum Zamek w Dębnie gromadzi corocznie na przełomie czerwca i lipca kilka tysięcy fanów oręża z Polski, jak i z zagranicy. Decyzja o odwołaniu tegorocznej edycji została podyktowana troską o bezpieczeństwo naszych gości, uczestników Turnieju oraz pracowników Muzeum.

– Już dziś zapraszamy na przyszły rok. Wierzymy, że sytuacja epidemiczna do tego czasu zmieni się na naszą korzyść i bez obaw będziemy mogli zorganizować kolejną edycję Turnieju – zachęcają organizatorzy dębińskiego turnieju.

Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego “O Złoty Warkocz Tarłówny” to widowisko, które od lat budzi olbrzymie emocje wśród dzieci i dorosłych. Dębno w tym dniu wypełnia szczęk mieczy, świst strzał, huk wystrzałów z hakownic i armat, a wieczorem muzyki i zabawy. Tradycyjnie w Turnieju bierze udział około 300 rycerzy pieszych oraz konnych prezentujących szeroki przekrój przez epoki. Widzowie oglądają sceny bitewne, pokazy walki, pojedynki w wykonaniu bractw rycerskich z Polski, Czech i Węgier. Nie brakuje również konnicy, pokazów sprawności jeździeckiej i woltyżerki.

foto. Robert Moździerz – Muzeum Okręgowe w Tarnowie

Bartosz Chmielnik

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button