ADV
Kultura

Spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską wokół książki „Mapa” / zdjęcia

W czwartek 23 stycznia 2020 r. o godz. 17:00 w Sali wystawienniczej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską.

Barbara Sadurska, znana w Brzesku jako Baśka Hauben jest absolwentką brzeskiego LO im. M. Kopernika, następnie ukończyła polonistykę i prawo na UJ. Wciąż pozostaje jednak związana z Brzeskiem ze względu na przyjaciół i znajomych.

Jest autorką licznych opowiadań, które zyskały uznanie na wielu konkursach literackich, „Mapa” jest jej debiutem książkowym. Jest to zbiór opowiadań, których tematem jest tajemnicze powstanie i zniknięcie mapy świata, narysowanej w XV w. przez Fra Mauro i Andreasa Bianco. Jej losy zarysowane na przestrzeni kilkuset lat nierozerwalnie związane są z istotą zła.

„Mapa” została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę, a przez magazyn „Polityka” uznana za jedną z najważniejszych publikacji roku. Atmosfera nieoczywistych zakątków Brzeska pojawia się tu i ówdzie na kartach książki.

Podczas spotkania w brzeskiej Bibliotece Barbara Sadurska nie tylko przybliżyła słuchaczom historię powstania i tematykę swojej debiutanckiej książki, ale także opowiedziała o swoich wspomnieniach związanych z Brzeskiem, ulubionych miejscach i inspiracjach jakie dało jej to miasto. Rozmowę z autorką prowadziła Sabina Jakubowska, będąca jej przyjaciółką jeszcze z czasów szkolnych. Spotkanie licznie zgromadziło brzeską publiczność, która żywo reagowała na opowieści pisarki, szczególne uznanie zyskało odczytanie fragmentu powieści przez autorkę. Podczas wydarzenia była także możliwość zakupu książki „Mapa” i uzyskania autografu.

Galeria zdjęć <==

PiMB Brzesko

 

Podobne artykuły

Back to top button