ADV
Kultura

Z serca płynące – wieczorek poetycki Ireny Góry

31 marca 2022 roku odbył się wieczorek poetycki Ireny Góry, która w zeszłym roku opublikowała debiutancki tomik swojej twórczości pod tytułem „Z serca płynące”. Autorka prezentuje w nim swą miłość do przyrody i dzieli się swoimi emocjami. Na koniec uczestnicy spotkania mogli wysłuchać napisanej przez nią legendy o prastarym dębie „Onufrym”, który wciąż rozbudza wyobraźnię mieszkańców Bucza.

Galeria zdjęć z wydarzenia <==

Irena Maria Góra – emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego, pracowała w szkołach regionu brzeskiego, przez 10 lat była dyrektorką szkoły w Buczu. Spełnia się także w zawodzie tłumacza przysięgłego języka rosyjskiego, przez wiele lat zasiadała w Sądzie Rejonowym w Brzesku jako ławniczka.

Mieszka w Buczu, aktywnie uczestnicząc we wszystkich lokalnych wydarzeniach. Jest między innymi współzałożycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich. Za działalność społeczną i charytatywną została nagrodzona w 2014 r. statuetką „Siłaczka”.

Zadebiutowała w 2021 r. tomikiem „Z serca płynące”, wiersze tworzy jednak od wielu lat. Spod jej pióra wyszedł też szereg opowiadań, bajek i legend. Spisuje także wspomnienia – z okazji 110-lecia szkoły w Buczu opublikowała tekst „Byłam nauczycielką i dyrektorem tej szkoły”, zredagowała także artykuł „Śnieżyczka, czyli przerwane milczenie łączniczki AK” – wspomnienia Heleny Przepiórczanki, czynnej działaczki ruchu oporu AK w czasie II wojny światowej.

foto: PiMBP w Brzesku

PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button