ADV
Wiadomości

„Z” zniknęło z logo Zasada Trans Spedition

Kilka dni temu jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcie magazynów firmy Zasada Trans Spedition. Widać na nim puste obramowanie po charakterystycznej, zielonej literze Z. Jak przekazał nam autor zdjęć literę Z usunięto z logo zarówno na magazynach w Targowisku, jak i w Brzesku.

Od wielu lat sama firma, jej samochody i logo cieszyły się dużą popularnością.

Niestety z powodu wykorzystania litery Z przez wojska rosyjskie, jako jednego z symboli w trakcie wojny w Ukrainie podjęta została decyzja o zdemontowaniu logo firmy. Prawdopodobnie firma nie chce  by jej logo zostało odebrane w niewłaściwy sposób. Wg informacji jakie otrzymaliśmy od naszych czytelników firma Zasada Trans Spedition realizowała kilka transportów z pomocą humanitarną dla Ukrainy.

Litera „Z” 

Litera „Z” stała się symbolem rosyjskiej agresji na Ukrainę. Zdaniem ekspertów znak Z jest dla Rosjan sposobem na odróżnienie własnych pojazdów od wrogich, zwlaszcza, że duża część sprzetu wojskowego jakiego uzwayaja Rosjanie i Ukraińcy jest taka sama.

Rosja wspiera ten znak, promując go u siebie.

Litera Z, którą rosyjskie wojska mają wymalowane na swoich pojazdach jest często widoczna w mediach. Jej znaczenie tłumaczone jest na kilka sposobów m.in. „Za Putina”, „Za prezydenta”, „Za zwycięstwo”, „Ochrona” (z ros. zaszczyta).

O firmie Zasada Trans Spedition 

Firma ZASADA TRANS SPEDITION należy do jednej z największych grup kapitałowych w Polsce, GRUPY ZASADA S.A, skupiającej ponad 40 spółek działających w różnorodnych sektorach gospodarki.

Od ponad 25 lat zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie szeroko pojętych usług logistycznych m.in. udostępnia posiadane powierzchnie magazynowe, dokonuje przeładunku i konfekcjonowania towarów. Dodatkowo prowadzi sprzedaż paliw, samochodów, pojazdów mechanicznych i części zamiennych.

Foto: Dominik – zdjęcie nadesłane

IB

Podobne artykuły

Back to top button