ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Zaatakował kobietę na przystanku. Zatrzymał go rowerzysta

Chwile grozy przeżyła 60-letnia pani czekająca wieczorem na przejazd autobusu, na przystanku przy ul. Lwowskiej w Tarnowie. Chwilę wcześniej zrobiła zakupy w pobliskim supermarkecie i z wypełnioną sprawunkami torbą cierpliwie oczekiwała na przyjazd autobusu, kiedy mężczyzna obok, niespodziewanie zaatakował i wyrwał jej zakupy. Seniorka próbowała odzyskać swoją własność, ale napastnik uderzył ją w głowę tak, że upadła i na chwilę straciła przytomność.

Wtedy stało się coś niecodziennego. Przejeżdżający akurat wtedy tamtędy rowerzysta, widząc co się, dzieje rzucił się na złodzieja, powalił go na ziemię i trzymając, aby nie uciekł, czekał na przyjazd policji.

Jako pierwszy na miejscu pojawił się patrol Zespołu Przewodników Psów Służbowych tarnowskiej komendy miejskiej. Mundurowi zajęli się panią i 39-latkiem. Ten ostatni został zatrzymany w policyjnym areszcie. Okazało się, że był nietrzeźwy. Po nocy spędzonej „za kratkami” mieszkaniec powiatu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej, zagrożonej karą pozbawiania wolności od roku do 10 lat. Policjanci doprowadzili go do prokuratora, który nałożył na niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Nie wiemy kim, jest rowerzysta, który nie zawahał się i pomógł człowiekowi w potrzebie.

Gratulujemy odwagi i dziękujemy za postawę, o którą w dzisiejszych czasach niestety coraz trudniej !!

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast