ADV
Wiadomości

Zachodnia obwodnica Brzeska do 2023 r.

W poniedziałek 22 czerwca 2020 r. Starosta Brzeski Andrzej Potępa gościł w Starostwie Powiatowym w Brzesku Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Spotkanie upłynęło pod znakiem dobrych wiadomości. Tematem przewodnim były inwestycje drogowe na terenie Powiatu Brzeskiego.

Bardzo ważna inwestycja, o którą zabiegał Powiat Brzeski – II etap zjazdu z autostrady A4, odcinek nazywany także zachodnią obwodnicą Brzeska – ma powstać do 2023 roku. Trasa połączy aktualny fragment zjazdu z „Sądeczanką”. Przetarg na projekt i budowę obwodnicy zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Minister Adamczyk ogłosił również zwiększenie finansowania do ponad 3 mld zł na planowaną przebudowę drogi krajowej nr 75 do Nowego Sącza.

Ministrowi towarzyszyli Marszałek Województwa Małopolskiego Edward Czesak oraz dyrektor GDDKiA w Krakowie – Tomasz Pałasiński. Rozmawiano także o trudnej sytuacji hydrologicznej w Powiecie Bocheńskim. Marszałek Edward Czesak poinformował o przeznaczeniu 20 mln zł na likwidację skutków powodzi i podtopień w Małopolsce.

Powiat Brzeski

Podobne artykuły

Back to top button