ADV
Wiadomości
Trending

Zakażony nauczyciel w Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej / 5 października 2020 r.

W piątek 2 października 2020 r. wikariusz parafii pod wezwaniem Świętego Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej poinformował proboszcza o tym, że z powodu podwyższonej temperatury i po konsultacji z lekarzem, ma zaleconą izolację. W związku z tym, że w kolejnych dniach potwierdzono u księdza wikarego zakażenie koronawirusem w parafii został zamknięty kościół, a na księży nałożono obowiązkowa kwarantannę.

Jak informuje proboszcz na stronie parafii pod wezwaniem Świętego Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej – we wtorek 6 października ksiądz katecheta z powodu niestabilnego stanu zdrowia został przewieziony do Szpitala w Limanowej.

Księża pracujący parafii pod wezwaniem Świętego Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej proszą wiernych o modlitwę w swojej intencji.

Sytuacja w Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej

Ksiądz wikary jest również pracownikiem w Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej, gdzie uczy religii. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku w dniu 5 października 2020 r.  zwrócił się do rodziców dzieci uczących się w tejże szkole z prośbą o wypełnienie formularza wywiadu epidemiologicznego. Przekazanie Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Brzesku danych zawartych w formularzu umożliwi bezzwłoczne objęcie kwarantanną wszystkich domowników ucznia, który pozostał w styczności z zakażonym nauczycielem.

– Wszelkie wątpliwości jakie nasuną się Państwu w trakcie wypełniania wywiadu epidemicznego, będzie wyjaśniał przedstawiciel brzeskiego Sanepidu, który skontaktuje się z Państwem prawdopodobne w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin. Co ważne, udostępnienie PSSE w Brzesku danych zawartych w formularzu jest obowiązkowe, do czego obligują Państwa przepisy ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Ponadto informuje, że wszystkie kluczowe dla Państwa informacje, związane z zaistniałą sytuacją, będą Państwu udostępniane przez PPIS w Brzesku, w formie komunikatów, publikowanych na stronie brzeskiej Stacji: https://pssebrzesko.wsse.krakow.pl/.
Z góry dziękuję za Państwa pomoc oraz współprace w podejmowanych działaniach przeciwepidemicznych – informuje w przesłanym piśmie Dorota Żak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku.

W okresie od dnia 6 października 2020r. do dnia 9 października2020 roku w Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej zostały zawieszone zajęcia stacjonarne i wprowadzano tryb nauki zdalnej dla wszystkich uczniów. Zajęcia w trybie zdalnym prowadzą wszyscy nauczyciele zgodnie z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w PSP w Porębie Spytkowskiej.

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim

Aktualnie w Powiecie Brzeskim jest 29 aktywnych przypadków koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywa 20 osób, a hospitalizacji zostało poddane 9 osób. Gwałtownie zwiększyła się liczba osób objętych kwarantanną – do 398 (o 89 osób od poniedziałku).

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 6 października 2020 r. / godz. 8.00 <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 6 października 2020 r.

Zakażonych – 189 osób
Izolacja – 20 osób
Hospitalizacja – 9 osób
Ozdrowieńcy – 156
Osoby w kwarantannie – 398
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 69
Gmina Szczurowa – 16
Gmina Dębno – 22
Gmina Borzęcin – 40
Gmina Gnojnik – 11
Gmina Iwkowa – 20
Gmina Czchów – 11

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==


foto – zdjęcie ilustracyjne
IB

Drodzy Parafianie. Z powodu pozytywnego testu u ks. Katechety, rozpoczynamy kwarantanne. Kosciół jest zamknięty do…

Opublikowany przez Parafia pw. św. Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej Poniedziałek, 5 października 2020

Podobne artykuły

Back to top button