ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Zamek w Melsztynie w jesiennej scenerii / zdjęcie

W ostatnich dniach po raz kolejny pogoda i bardzo przejrzyste powietrze sprzyjają dalekim obserwacjom. Jesienny smog nie popsuł na szczęście jeszcze przejrzystości powietrza – to znakomita gratka dla fotografów specjalizujących się w wykonywaniu zdjęć na długich dystansach. Efekty takiej pracy są spektakularne.

Piękne ujęcia w jesiennej scenerii zaprezentował Marcin Nalepka, na którego zdjęciach możemy podziwiać Tarnów, Melsztyn czy też Wiśnicz na tle Tatr!

– Zdjęcie Melsztyna na tle Tatr zostało wykonane z Olszyn koło Wojnicza, do wykonania zdjęcia użyłem Canona 80D+ Sigma150-600, ogniskowa tutaj to 500 mm.

Gdyby nie idealne warunki i super przejrzystość powietrza nie udało by się zrobić takiego zdjęcia – mówi  Marcin Nalepka.

Zapraszamy do obejrzenia jego zdjęć z dalekich obserwacji <==

Okazuje się, że przy odrobinie chęci nie trzeba dalekich wypraw, by np. z Bocheńca czy Góry Godów, a nawet z wałów przeciwpowodziowych nad Wisłą w Gminie Szczurowa podziwiać przepiękne, szczyty Tatr oddalonych o około 90-120 km!

Jeżeli ktoś z naszych czytelników ma niezwykłą pasję, ciekawe zdjęcia i chce się nimi podzielić – prosimy o kontakt na naszą skrzynkę redakcyjną lub za pośrednictwem Facebooka.


foto: Marcin Nalepka
IB

Zamek w Melsztynie na tle Tatr

Back to top button