ADV
KulturaWideo

Zaśpiewali w hołdzie dla Powstańców Warszawskich – koncert ,,Jesteś Wolny” na zamku w Dębnie / zdjęcia

Koncert „Jesteś wolny”, który odbył się w niedzielę, 1 sierpnia na dębińskim zamku, w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego był muzycznym hołdem dla Powstańców Warszawskich. Wystąpili wokaliści ogniska muzycznego oraz instruktorzy Dębińskiego Centrum Kultury, którzy wykonali między innymi utwory poety K. K. Baczyńskiego, zarówno w nowych, ale także, dobrze znanych aranżacjach. Dodatkowo podczas koncertu, pierwszy raz w naszym regionie, prezentowane były koloryzowane, archiwalne zdjęcia z okresu Powstania Warszawskiego, znanego popularyzatora historii Mikołaja Kaczmarka ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

Na scenie wystąpili: instruktorki wokalne DCK: Sylwia Pasek i Zuzanna Kuliszewska. Soliści: Zuzanna Kania, Magdalena Sowa, Zofia Kania, Aleksandra Pluszewska, Karolina Płaneta, Natalia Sumara, Kamila Roczniak, Patryk Ledziński. Instrumentaliści: Karolina Kotra – skrzypce, Aleksandra Kubala – skrzypce, Łukasz Tadla – gitara, Artur Potępa – fortepian, Robert Sowa – fortepian. Aranżacje muzyczne: Artur Potępa, Robert Sowa. Przygotowanie wokalne: Sylwia Pasek i Zuzanna Kuliszewska.

– Dziękuję wszystkim zaangażowanym solistom, instruktorom, realizatorom koncertu i transmisji. Dziękujemy za bardzo dobrą współpracę dyrektorowi Muzeum Okręgowego w Tarnowie Panu Kazimierzowi Kurczabowi i Pani Jolancie Januś – Koczwara – kierownik Muzeum Zamek w Dębnie, dziękujemy za wsparcie Wójtowi Gminy Dębno Panu Wiesławowi Kozłowskiemu.

Dziękujemy samorządowi województwa małopolskiego – głównego partnera wydarzenia, w szczególności Marszałkowi Województwa Małopolskiego Panu Witoldowi Kozłowskiemu i Panie Annie Mikosz radnej sejmiku małopolskiego. Dziękuję bardzo także Panu Mikołajowi Kaczmarkowi za udostępnienie koloryzowanych zdjęć z okresu Powstania Warszawskiego.

Wierzymy mocno, że zapoczątkowane nowe wydarzenie – muzyczne upamiętnienie Powstańców Warszawskich, już na trwale wpiszę się w kalendarz oficjalnych przedsięwzięć kulturalnych w naszym regionie. Wierzymy mocno, że za rok warunki pogodowe umożliwią nam organizację koncertu i wspólnego patriotycznego śpiewania z Państwem na plenerowej scenie pod dębińskim zamkiem – podkreśla Łukasz Przybyło – inicjator wydarzenia i dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury.

Scenariusz, reżyseria, prowadzenie: Łukasz Przybyło.
Organizatorami wydarzenia byli: Dębińskie Centrum Kultury, Gmina Dębno, Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie.

Partnerem głównym koncertu było Województwo Małopolskie.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Nagranie video i transmisję zrealizował Marian Czesak, realizacja dźwięku: Dawid Potępa.
Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się na plenerowej scenie pod Zamkiem w Dębnie. Ze względu na niekorzystne prognozy i warunki atmosferyczne, koncert odbył się w sali koncertowej na Zamku w Dębnie i był transmitowany na profilu Facebook  Dębińskiego Centrum Kultury.

Zapis koncertu

DCK w Jastwi

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button