ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Zatrzymany za przekroczenie prędkości trafił na niemal 2 lata za kraty

Policjanci tarnowskiej grupy speed podjęli interwencję wobec kierowcy osobowej toyoty, który w Tarnowie, jadąc ulicą Czerwoną, przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 20 km/h. Sporządzona dokumentacja będzie podstawą do sporządzenia wniosku o ukaranie przez tarnowski sąd.

Nie był to jednak koniec tej interwencji. Mężczyzna w policyjnej kartotece figurował, jako osoba posiadająca czynne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi wydanymi przez tarnowski sąd z czasem obowiązywania do końca 2025 roku.

Jego dossier było znacznie bogatsze. Okazało się bowiem, że jest osobą poszukiwaną przez tarnowski sąd dwoma listami gończymi z prawie 2-letnią karą pozbawienia wolności. Kiedy kierowca się o tym dowiedział chciał się oddalić, jednakże policjanci mu to skutecznie uniemożliwili. Został wezwany dodatkowy patrol, a także zespół ratowników medycznych, ponieważ zatrzymany źle się poczuł. Nie wymagał on jednak hospitalizacji i po badaniu został przetransportowany do policyjnej izby zatrzymań. W dniu następnym został przekazany do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary.

Tarnowska Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button