ADV
WiadomościWideo

Żłobek w Strzelcach Małych / zdjęcia / video

W poniedziałek swoją działalność rozpoczął gminny żłobek w Strzelcach Małych. Jest to pierwsza w regionie publiczna placówka tego typu. Ze żłobka w gminie Szczurowa korzysta 17 dzieci.

W żłobku na dzieci czekają dwie przestronne sale z nowym wyposażeniem. Znajdująca się w budynku kuchnia przygotowuje dla wychowanków 5 posiłków dziennie. Maluchami zajmuje się wykwalifikowana kadra pedagogiczna na czele z dyrektor żłobka Panią Alicją Babicz.

Na zewnątrz budynku przygotowano plac zabaw dostosowany do dzieci w wieku 1-3 lat. Rodzice mogą skorzystać z dużego parkingu przy budynku. Cały kompleks jest objęty monitoringiem, na dachu zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, a podczas upałów będzie działać klimatyzacja.

Przypomnijmy, że żłobek jest częścią nowego zespołu oświatowego, który tworzy razem z przedszkolem integracyjnym. Nowa placówka została zlokalizowana w budynku po byłej szkole podstawowej w Strzelcach Małych. Remont i adaptacja obiektu kosztował blisko 2,6 miliona złotych, z czego 637 tysięcy złotych pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, 561 tysięcy złotych stanowi dotacja z rządowego programu „MALUCH+”, 380 tysięcy złotych to środki z PFRON.

Przedszkole integracyjne swoją działalność rozpocznie we wrześniu.

IB

Podobne artykuły

Back to top button