ADV
Sport

Doświadczony Białorusin z nowym kontraktem

Wielokrotny reprezentant Białorusi, Kiryl Kniazeu, przedłużył kontrakt z Grupą Azoty SPR Tarnów i zostanie w obecnym klubie na kolejny sezon.

Kniazeu dołączył do ekipy z Tarnowa na początku sezonu 2020/2021. W polskiej lidze gra od 2015 roku. Wcześniej przez kilka lat reprezentował barwy MKS-u Kalisz oraz Sandry SPA Pogoni Szczecin. Wielokrotnie występował także w meczach kadry narodowej Białorusi – w 50 występach rzucił 95 bramek.

– Drużyna z Tarnowa to bardzo ambitny zespół i ma ciekawe plany na przyszłość. Cieszę się, że mam możliwość tutaj grać. Również atmosfera w szatni przekonuje mnie do tego, by zostać tutaj na dłużej. – komentuje swoją decyzję Kniazeu.

Kiryl Kniazeu ma 31 lat i 198 cm wzrostu. W obecnym sezonie dla drużyny Grupy Azoty SPR Tarnów zdobył 47 bramek w 18 spotkaniach i dla trenera Patrika Liljestranda jest bardzo ważnym elementem drużyny, który sprawdza się na wielu pozycjach.

– Kiryl to niezwykle wszechstronny zawodnik. Jako lewy rozgrywający sprawdza się nie tylko na swojej pozycji, ale także na środku oraz z prawej strony rozegrania, a gdy jest wyjątkowa potrzeba – radzi sobie też jako obrotowy. Świetnie wykonuje także rzuty karne. Ważnym aspektem dla nas jest również jego bogate doświadczenie zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne. Nie mam wątpliwości, że Kiryl jest jedną z kluczowych postaci w naszej drużynie i cieszę się, że będziemy mogli współpracować z nim również w kolejnym sezonie – mówi prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Zawodnik pozostanie w Tarnowie do końca sezony 2021/2022. Życzymy dalszego rozwoju oraz jak najwięcej sukcesów w barwach tarnowskiej drużyny!

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button