ADV
Kultura
Trending

Zmarł Dariusz Gnatowski. Przed laty gościł na scenie RCKB w Brzesku / 20 października 2020 r.

Nie żyje Dariusz Gnatowski. Aktor znany m.in. z serialu „Świat według Kiepskich” miał 59 lat – poinformował RMF FM. Aktor dwukrotnie – w 2015 oraz 2016 r. gościł w Brzesku, gdzie na deskach sceny Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku zagrał w spektaklu edukacyjnym pt. „Słodki Drań” poświęconym problematyce życia z cukrzycą. Dariusz Gnatowski był reżyserem i jednocześnie odtwórcą roli głównej w tym spektaklu.

Dariusz Gnatowski był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Największą popularność przyniosła mu rola w „Świecie według Kiepskich”, w którym od 1999 roku grał Arnolda Boczka. Gnatowski działał na rzecz chorych na cukrzycę, był związany z fundacją „Wstańmy Razem! Aktywna Rehabilitacja”. Sam był zresztą diabetykiem.

Informację o śmierci Gnatowskiego potwierdził w rozmowie z RMF FM Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. Aktor „miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową”.

O występach Dariusza Gnatowskiego w Brzesku pisaliśmy w artykułach:

Brzesko. Spektakl teatralny „Słodki Drań” <==

„Słodki Drań” po raz drugi <==

foto Maciej Mazur

IB / rmf24

Podobne artykuły

Back to top button