Wiadomości
Trending

33 nowe zakażenia koronawirusem w Powiecie Brzeskim! / 20 października 2020 r.

We wtorek 20 października 2020 r. służby sanitarne poinformowały o rekordowej liczbie zakażeń w Powiecie Brzeskim. Testy potwierdziły zachorowanie u 33 osób.

Aktualnie w Powiecie Brzeskim mamy 140 aktywnych zakażeń. W istotny sposób zmniejszyła się dzisiaj liczba osób na kwarantannie było to 595 osób – a więc o 249 osób więcej niż wczoraj. W porannym komunikacie służby sanitarne poinformowały o 33 nowych zakażeniach – w tym 20 w Gminie Brzesko, 3 w Gminie Szczurowa, 4 w Gminie Dębno, 2 w Gminie Borzęcin, 2 w Gminie Gnojnik, 1 w Gminie Iwkowa oraz 1 w Gminie Czchów.

Ognisko koronawirusa pojawilo się w siedzibie Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Brzesku. Z tego powodu od środy 21 października obie placówki będą nieczynne dla bezpośredniej obsługi interesantów, a sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie, e-mailowo oraz za pośrednictwem platformy ePUAP. Informowaliśmy o tym w artykule:
Ognisko koronawirusa w siedzibie Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Brzesku <==

Niestety zakażenia koronawirusem dotyczą także personelu medycznego. W związku ze stwierdzeniem u lekarzy pracujących w Poradni Medycyny Rodzinnej w Czchowie i filii w Złotej infekcji COV!D-19, działalność ww. poradni zostaje zawieszona do odwołania.
Informowaliśmy o tym w artykule:
Zawieszona działalność poradni DARMED w Czchowie i filii w Złotej

Decyzją Wojewody Małopolskiego wśród szpitali powiatowych, które otrzymały za zadanie przygotowanie łóżek dla zakażonych pacjentów jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku. W okresie od poniedziałku 19 października 2020 r. do odwołania szpital przygotował dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. – 36 łóżek oraz 2 łóżka intensywnej terapii dla dorosłych z kardiomonitorem i możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Łózka dla pacjentów przygotowano w części szpitala, gdzie do tej pory funkcjonował Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii i Pododdziałem Geriatrii. Pacjentów na oddział przeniesiono w niedzielę wieczorem.

Pisaliśmy o tym w artykule:

Dobro bywa niedostrzegane. Święto patrona służby zdrowia w brzeskim Szpitalu / zdjęcia <==

Dzisiaj potwierdzono 9291 nowych zakażeń. W skali kraju liczba nowych zakażeń w Małopolsce jest najwyższa. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 1492 osób, z Krakowa (534 osoby), powiatu suskiego (81 osób), nowotarskiego i limanowskiego (po 80 osób), krakowskiego (79 osób), myślenickiego (65 osób), wielickiego (63 osoby), wadowickiego (60 osób), nowosądeckiego i bocheńskiego (po 52 osoby), Tarnowa (45 osób), powiatu tatrzańskiego (40 osób), miechowskiego (38 osób), tarnowskiego (37 osób), brzeskiego (33 osoby), oświęcimskiego (31 osób), olkuskiego (28 osób), gorlickiego (27 osób), chrzanowskiego (24 osoby), Nowego Sącza (20 osób), powiatu dąbrowskiego (14 osób), proszowickiego (9 osób).

Mając na uwadze powyższą sytuację warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 20 października 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 20 października 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 192 539 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 3721 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 24 210 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 400 osób – w tym 42 osoby, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim jest pięć osób zmarłych. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

W środę 14 października 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci kolejnej osoby z Powiatu Brzeskiego, która była hospitalizowana. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W sobotę 17 października 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci kolejnej osoby z Powiatu Brzeskiego. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 14 176 osób. W Powiecie Brzeskim 215 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 3 844 (poprzednia doba: 2 763 badań)  – co daje 38.81 procent pozytywnych testów.

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 20 października 2020 r

Zakażonych –  361 osób
Izolacja – 123 osób 
Hospitalizacja – 17 osób
Ozdrowieńcy – 215 osoby
Osoby w kwarantannie – 595
Zgony – 6 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 166
Gmina Szczurowa – 24
Gmina Dębno – 46
Gmina Borzęcin – 54
Gmina Gnojnik – 22
Gmina Iwkowa – 34
Gmina Czchów – 15

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast