ADV
SportWiadomości

Zmarł Paweł Klich

Z przykrością informujemy, że w wieku 52 lat, po ciężkiej chorobie zmarł były zasłużony zawodnik Okocimskiego Klubu Sportowego Paweł Klich.

Paweł Klich urodził się 11 grudnia 1968 roku. Jego pierwszym klubem była tarnowska Unia, ale to jako zawodnik Metalu Tarnów dał się poznać szerszej publiczności, co szybko dostrzegli działacze Okocimskiego sprowadzając go do ówczesnego beniaminka III ligi Brzeska przed sezonem 1991/92. Z miejsca stał się podporą drużyny i już w drugim roku gry przy Okocimskiej świętował z zespołem historyczny awans do II ligi. Warto dodać, że w obu sezonach na trzecioligowym szczeblu był najskuteczniejszym zawodnikiem (odpowiednio 10 i 11 bramek).

Już na boiskach II ligi również stanowił o sile Okocimskiego. Kibice z pewnością zapamiętali Pawła Klicha z bardzo dobrze egzekwowanych stałych fragmentów gry oraz znakomitych strzałów z dystansu, po których niejednokrotnie piłka wpadała do bramki przeciwnika. Jako gracz „Piwoszy” świętował z klubem największe sukcesy w historii klubu: wspomniany awans do II ligi, później zajęcie czwartego miejsca w sezonie 1994/95, czy wreszcie awans do 1/8 finału Pucharu Polski po wyeliminowaniu ŁKS-u Łódź. Jego wspaniała przygoda z Okocimskim zakończyła się na półmetku sezonu 1997/98, kiedy to po rundzie jesiennej zdecydował się odejść do beniaminka II ligi Czuwaju Przemyśl. W barwach Okocimskiego rozegrał blisko 200 meczów zdobywając w nich 34 bramki.

Po odejściu z Czuwaju Klich kontynuował jeszcze grę w klubach z regionu tarnowskiego: Olimpii Wojnicz, Pogoni Biadoliny Radłowskie i Dunajcu Mikołajowice.

Zarząd Okocimskiego Klubu Sportowego, sztab trenerski oraz zawodnicy pragną złożyć rodzinie Zmarłego najszczersze kondolencje.

okocimski.com

Fot. Marek Szczupak

blank

Podobne artykuły

Back to top button