ADV
Wiadomości
Trending

Zmarła Jadwiga Fior – dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 3 w Brzesku

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość, że w piątek 28 kwietnia 2023 r. zmarła nagle i przedwcześnie Jadwiga Fior, dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 3 w Brzesku.

Brzeska oświata poniosła niepowetowaną stratę. Odeszła od nas wybitna pedagog, która całe swoje zawodowe życie poświęciła pracy z dziećmi, będąc przez cały ten czas związana z tym jednym przedszkolem – początkowo (od 1987 roku) jako nauczycielka, a od 2002 roku jako dyrektorka tej placówki. Nieustannie kierowała się dewizą „Jesteśmy po to, aby pomagać dzieciom w prawidłowym rozwoju”. Tylko tyle i aż tyle. Skromna, kochająca dzieci i darzona sympatią przez każdego, kto miał okazję i zaszczyt Ją poznać i z Nią współpracować. Śmierć zaskoczyła ją w drodze do pracy, której oddała całą siebie, z którą wiązała jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania.

Śp. Jadwiga Fior za swoją nienaganną i wzorową pracę była wielokrotnie nagradzana przez lokalne władze samorządowe. Jeszcze w październiku ubiegłego roku odbierała nagrodę Burmistrza Brzeska. Kilka miesięcy wcześniej za dotychczasową działalność otrzymała ocenę wyróżniającą. Dziś pozostała po Niej bolesna pustka.

Rodzinie zmarłej i licznym przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia.

brzesko.pl

Podobne artykuły

Back to top button