ADV
Wiadomości
Trending

Zmiana nazwy ankiety „covidowej” w Szpitalu w Brzesku

Pod koniec września 2020 r. brzeskie grupy spotted rozgrzewała do czerwoności dyskusja dotycząca prawidłowej nazwy dla ankiety triażowej jaką otrzymywali pacjenci w momencie zgłoszenia się do miejscowego szpitala.

Tytuł dokumentu „Ankieta pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2” wywoływał u wielu osób zrozumiały opór – zwłaszcza, że najczęściej zgłaszali się z zupełnie innymi dolegliwościami.

Pod wpisem o ankiecie rozgorzała gorąca dyskusja „covidowców” i „antycovidowców” bogata w wyzwiska oraz różnej maści prawdy, półprawdy i fejki, a sam post miał ponad 1000 udostepnień! Jak się później okazało „winę” za niebyt trafną nazwę ankiety ponosili urzędnicy z Warszawy, nazwa ankiety wywołała wiele konfliktów w całej Polsce. Na szczęście – przynajmniej w przypadku brzeskiego szpitala sprawę udało się rozwiązać

– Po zgłoszeniu przez pacjentów oraz Państwa redakcję problemów z treścią ankiety wprowadzonej przez Wojewodę Małopolskiego, mogliśmy zareagować i udało się wyjaśnić sytuację z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim – wprowadzona została nowa ankieta. Jednocześnie, „Ankieta pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2”, stanowiąca załącznik nr 1 do polecenia Wojewody będzie przekazywana pacjentom, którzy będą zgłaszali objawy charakterystyczne dla COVID-19. – poinformowała nasza redakcję Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

Treść aktualnej ankiety triażowej można zobaczyć na zdjęciu poniżej. Jak widać, wiele spraw można załatwić w prosty sposób – np. poprze zwyczajną rozmową o problemach i sposobach ich rozwiązania.

– Ta sytuacja pokazuje, że możliwe jest znalezienie rozwiązania dla problemu, jeśli taki zaistnieje. Jednak problem musi zostać zgłoszony do szpitala, ponieważ wiedząc o trudnościach możemy skutecznie zareagować. Ma to szczególne znaczenie w trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem i pandemią – dodaje rzecznik prasowy brzeskiego szpitala.

O sprawie ankiety „covidowej” pisaliśmy w artykule 

Ankiety „covidowa” dla pacjentów w brzeskim szpitalu źródłem nieporozumień <==

IB

ANKIETA – NOWY WZÓR

Podobne artykuły

Back to top button