ADV
1
Wiadomości
Trending

Zrzutka na pogorzelców z Bucza / 19 grudnia 2020

Pożar domu to straszna tragedia – niszczycielskie płomienie niszczą dorobek mieszkańców. Tak było i tym razem w przypadku pożaru w Buczu, który strawił znaczną cześć domu i jego wyposażenia. Mimo podjętej akcji gaśniczej straty są bardzo duże. Dlatego też zwracamy się do Naszych czytelników z apelem o pomoc dla pogorzelców. Jest to dla nich szczególnie bolesna i dotkliwa sprawa w obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

– W nocy 19 grudnia spaleniu uległa kuchnia wraz z dachem w domu naszej koleżanki. Tragedia ta szczególnie dotkliwa, że pojawia się w okresie zimowym zaraz przed świętami. Zniszczeniu oprócz całej kuchni uległa więźba dachowa i cała konstrukcja, a z racji że ma już ona sporo lat potrzebny jest gruntowny remont i nowy dach.

„Wiki” to kobieta pracująca w naszej szkole. Osoba o wielkim sercu które już wielokrotnie prezentowała podczas wielu akcji. Ostatnio zorganizowała akcję słodyczy dla Domu dziecka w Pacanowie oraz karmy dla schroniska – akcje zakończyły się wielkim sukcesem.

Nie stójmy obojętnie i pokażmy że dobro wraca. Odbudujmy ten dach wspólnymi siłami! – apeluje Daniel Szczupał organizator zbiórki.

 

Jeżeli możesz – wspomóż pogorzelców z Bucza.

Zrzutka:

Po zaledwie jednym dniu od uruchomienia „zrzutki” udało się zebrać 26 427 zł. To jest 66 % z założonej kwoty – czyli 40 000 złotych. Wpłat dokonało 223 osoby.

Przypomnijmy okoliczności zdarzenia:

W sobotę 19 grudnia 2020 r. około godziny 4.18 strażacy z pięciu jednostek zostali poderwani do udziału w akcji gaśniczej na terenie miejscowości Bucze (Gmina Brzesko). Do pożaru doszło w drewnianym budynku mieszkalnym przy ul. Nad Uszewską. Płomienie pochłonęły dużą część dachu na budynku i częściowo uszkodziły jego wnętrze – w tym wyposażenie kuchni.

Szerzej o pożarze pisaliśmy w artykule:

Bucze / Pożar domu mieszkalnego / 19 grudnia 2020 r. <==

IB / OSP Bucze

Podobne artykuły

Back to top button