ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Zrzutka na wóz dla OSP Bratucice. Wspomóż strażaków w ich staraniach o nowy wóz

Bratucice to niewielka wieś w Gminie Rzezawa. Jej dumą jest tutejsza jednostka OSP, której korzenie sięgają końca XIX wieku. Od tego momentu jednostka trwale wpisała się w życie lokalnej społeczności. Jednak by realizować swoją misję – niesienia pomocy potrzebują do tego odpowiednich narzedzi. Ich marzeniem i palącą potrzebą jest zakup lekkiego samochodu pożarniczo-gaśniczego.

Ceny samochodów strażackich są bardzo zróżnicowane. Kwota jaka jest im potrzebna jako wkład własny oscyluje w granicach 150 000 złotych. Dlatego zwracają się z ogromną prośbą o wsparcie zrzutki, która pomoże im zakupić wymarzony nowoczesny samochód strażacki.

Jak do tej pory podczas zbiórki udało się zebrać 22 484 zł z kwoty 150 000 zł. Przed druhami jeszcze nie mała kwota do zebrania. Jednak przy wsparciu ludzi dobrej woli powinno pójść to całkiem sprawnie. Liczymy, ze także czytelnicy Informatora Brzeskiego wesprą strażaków w ich staraniach o nowy samochód. Liczy się każda złotówka!

– Stawiamy na jutro. Pragniemy, aby zakup nowego wozu przyciągnął młode osoby do naszej straży. Marzymy o tym, aby cała akcja stała się kolejnym milowym krokiem, który przybliży nas do unowocześnienia naszej straży, pozwoli przejść przez wymagającą transformację i umożliwi wejście w XXI wiek, pozostawiając zmierzch PRL-u już za nami…

– Stając przed faktem zebrania tak dużej kwoty, wierzymy, że z Państwa pomocą uda nam się osiągnąć wyznaczony cel.

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli skrócić czas reakcji na pożary i inne zagrożenia, a co za tym idzie, zwiększyć bezpieczeństwo naszej społeczności – podkreślają strażacy z OSP Bratucice.

Strażacy starają się pozyskać środki w rozmaity sposób. Na ich profilu możemy znaleźc m.in. licytację pucharu wywalczonego przez Janusza Kuliga. Na licytację przekazały go: Helena Kulig – mama wybitnego, legendarnego kierowcy rajdowego Janusza Kuliga oraz siostra Ewa. Na licytację trafiła również książka „Niedokończona Historia”, autorstwa Agnieszki Goli, ze specjalnymi pozdrowieniami i autografem Pani Heleny. Warto stanąć w szranki o tak cenne pamiątki, a przy tym wspomóc strażaków w ich staraniach o nowy samochód.

Jak pomóc?

Trwa zbiórka w serwisie zrzutka.pl. Warto wesprzeć druhów z Bratucic w ich staraniach!

zrzutka.pl / IB

Podobne artykuły

Back to top button