ADV
Materiały sponsorowaneWiadomości
Trending

3 najlepsze produkty do pielęgnacji paznokci również dla mężczyzn! Podpowiadamy, jak zadbać o każde dłonie

Mówi się, że zadbane dłonie są naszą wizytówką. Oczywiście dotyczy to również mężczyzn. Na szczęście coraz więcej z nich zaczyna traktować pielęgnację paznokci, jako coś naturalnego i zupełnie niewstydliwego! Jakie produkty pomogą w zadbaniu o płytkę, bez względu na płeć?

Każdego dnia wykonujemy przeróżne czynności, przez które nasze dłonie i paznokcie nie mają lekkiego życia. Sucha skóra, łamiąca się płytka, nieestetyczne skórki – jeśli coś Ci to mówi, to znak, że warto wdrożyć przynajmniej elementarną ich pielęgnację do swojej codzienności. Minimum nakładu może Ci przynieść maksymalne efekty.

Usuwanie skórek i obcinanie paznokci

Ta rada może wydawać się banalna, ale dobrej jakości cążki do paznokci naprawdę robią różnicę. Czasem warto wydać na nie kilka złotych więcej, by cieszyć się odpowiednią ostrością i precyzją tego narzędzia.

Mężczyźni mogą też z powodzeniem piłować paznokcie. To naprawdę prosta czynność, która pozwoli wymodelować płytkę o wiele subtelniej, niż w przypadku obcinania jej cążkami. Należy jednak pamiętać o delikatnym ścieraniu paznokci i robić to na sucho, żeby uniknąć uszkodzeń lub skaleczeń.

A co ze skórkami? Jeśli są one w dobrej kondycji, nie są przesuszone ani poszarpane, lepiej ich nie wycinać. Niech pozostaną w swej naturalnej postaci. Zamiast używać ostrych narzędzi, namocz je lub zaaplikuj na nie żelowy preparat do rozmiękczania skórek i po prostu odsuń za pomocą drewnianych patyczków. Wszystkie niezbędne akcesoria kupisz w sklepie producenta lakierów hybrydowych Cosmetics Zone.

blankDo pielęgnacji paznokci potrzeba kilku podstawowych narzędzi

Produkty nawilżające na każdą dłoń

Kontakt z kosmetykami o mocnych składach, detergentami, środkami do dezynfekcji, ale też skoki temperatur, praca fizyczna, używanie paznokci zamiast otwieracza do puszek lub nożyka do tapet… Wszystko to wpływa na wygląd naszych dłoni, skórek i paznokci. Nie zapomnijmy więc o regularnym ich nawilżaniu. By wspomóc regenerację, warto zakupić specjalną oliwkę, tłusty krem lub po prostu jeden z naturalnych olejów, np. kokosowy, ze słodkich migdałów lub pestek winogron. Zwracaj uwagę na składy kosmetyków. Im bardziej naturalne, tym lepsze. Ważna jest regularność podejmowanych działań. Pogląd, że skóra męskich dłoni może być szorstka i popękana powoli odchodzi do lamusa. Każda płeć może poświęcić chwilę na małe paznokciowe SPA. Nie namawiamy od razu do zabiegów polegających na nakładaniu bawełnianych rękawiczek na nakremowane dłonie, ale w sumie, czemu nie?

blankNawilżanie dłoni jest równie istotne dla mężczyzn, co dla kobiet

Specyfiki wzmacniające płytkę

W przypadku paznokci jedna z najważniejszych zasad powinna brzmieć: „nie gryziemy!”. Ten nerwowy odruch wpływa negatywnie nie tylko na wygląd, ale też kondycję płytki. Częsty kontakt ze śliną osłabia ją i sprawia, że jest krucha i łamliwa. Żeby ją wzmocnić, warto kupić odżywkę o dobrym składzie, np. z witaminami lub proteinami. Wśród popularnych wersji o delikatnym zabarwieniu znajdą się też zupełnie przezroczyste, więc mężczyźni, którzy nie przywykli do malowania na kolorowo paznokci, mogą ich użyć bez obaw. Nadadzą one ewentualnie zdrowy, nienachalny połysk. Starym, sprawdzonym sposobem na wzmocnienie płytki jest olej rycynowy. Wystarczy wmasowywać go delikatnie w paznokcie.

Poza tym warto pamiętać, że na wygląd płytki będzie wpływała także zła dieta, picie niewystarczających ilości wody stres oraz braki witamin i minerałów. Przed zastosowaniem suplementacji warto wykonać badania, by sprawdzić np. poziom witamin z grupy B, A i E, oraz minerałów – cynku, magnezu, żelaza.

artykuł sponsorowany

blank
Back to top button