ADV
Wiadomości

37 osób zakażonych koronawirusem – 35 osób to personel i pacjenci szpitala w Brzesku / 6 kwietnia 2020 r.

blankWg danych opublikowanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki  nt sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce (stan na dzień 6.04.2020 r., godz. 17:40) w Powiecie Brzeskim zakażonych jest już 37 osoby. To o 1 więcej niż wg informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie jakie zostały podane w poniedziałkowy poranek. 

Jak przekazała nam w rozmowie telefonicznej Monika Burek, rzeczniczka prasowa Szpitala Powiatowego w Brzesku w grupie tej znajduje się 29 osób personelu brzeskiego szpitala – wśród nich lekarze, a także pielęgniarki i salowe z oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii, bloku operacyjnego oraz oddziału rehabilitacyjnego. W grupie tej nie ma lekarzy ani personelu Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym. Jego funkcjonowanie zostało zawieszone z powodu wykrycia koronawirusa u lekarzy anestezjologów i pielęgniarek anestezjologicznych. Wśród osób zakażonych koronawirusem jest oprócz tego 6 pacjentów którzy przebywali na oddziałach brzeskiego szpitala.

W wykazie szpitali w których hospitalizowane są osoby zakażone koronawirusem znajduje się także szpital w Brzesku. W SPZOZ Brzesko hospitalizowana jest jedna osoba, jednak ma ona zostać przetransportowana do szpitala zakaźnego.

Na terenie Powiatu Brzeskiego w kwarantannie przebywa 1127 osób. Spośród 125 pracowników SPZOZ Brzesko którzy przebywali na kwarantannie część już zakończyła izolację. Mieli oni ujemne wyniki testu na obecność koronawirusa. Izolacją nadal objętych jest około 80 osób.

 

O zakażeniach w Szpitalu Powiatowym w Brzesku pisaliśmy o tym m.in. w artykułach:

Koronawirus w brzeskim szpitalu. Kolejne oddziały zamknięte / 29 marca 2020 r. <==

Powiat Brzeski / Łącznie 12 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem! / 30 marca 2020 r. <==

Koronawirus w brzeskim szpitalu. Oddział Ginekologiczno – Położniczy z Pododdziałem Noworodkowym zamknięty / 31 marca 2020 r. <==

 

Aktualnie liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski w pierwszej trójce w skali Województwa Małopolskiego. Ten wynik utrzymuje się od trzech dni. 

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 4413 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 107 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 341 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 7 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała w niedzielę informację o kolejnym ozdrowieńcu z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).


IB / MUW

blank

Podobne artykuły

Back to top button