Wiadomości

Koronawirus w brzeskim szpitalu. Oddział Ginekologiczno – Położniczy z Pododdziałem Noworodkowym zamknięty / 31marca 2020 r.

Koronawirus. Bochnia pierwszy przypadek - informator brzeskiKolejna zła informacja ze Szpitala Powiatowego w Brzesku. We wtorek 31 marca 2020 r. w godzinach wieczornych na stronie brzeskiego szpitala pojawił się komunikat dyrekcji nt. zawieszenia działalności Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym.

Aktualnie na kwarantannie przebywa 125 osób personelu medycznego. Paraliżuje to dosyć mocno pracę brzeskiego szpitala.

W piątek 27 marca 2020 r. zawieszona została działalność Oddziału Chirurgii Ogólnej. Od niedzieli 29 marca 2020 r. została zawieszona działalność Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz działalność Bloku Operacyjnego. 30 marca 2020 r. zawieszona została działalność Oddziału Rehabilitacji Ogólnej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Również od dnia 30 marca 2020 r. w związku z objęciem kwarantanną personelu ograniczeniu uległa działalności Ośrodka Zdrowia w Jadownikach.

Pisaliśmy o tym m.in. w artykułach:

Koronawirus w brzeskim szpitalu. Kolejne oddziały zamknięte / 29 marca 2020 r. <==

Powiat Brzeski / Łącznie 12 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem! / 30 marca 2020 r. <==

 

Komunikat Dyrektora w sprawie zawieszenia działalności Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym

W związku z potwierdzeniem zakażeń koronawirusem SARS-COV-2 u pacjentów oraz personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Brzesku na kwarantannie przebywa 125 osób personelu medycznego. Wśród tych osób znajdują się wszyscy lekarze anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne.

Skutkuje to zaprzestaniem przyjęć do szpitala pacjentów u których przewidywane jest wykonywanie zabiegów operacyjnych. Również z tego powodu wstrzymujemy przyjęcia pacjentek do zabiegów ginekologicznych i porodów co będzie skutkowało zawieszeniem działalności oddziału.

Jednocześnie informuję, że wszystkie pacjentki wymagające hospitalizacji w oddziale ginekologiczno-położniczym z terenu powiatu brzeskiego będą przyjmowane w oddziale Ginekologiczno – Położniczym w Bochni / Bochnia ul. Krakowska 31/ lub Centrum Zdrowia Tuchów / Tuchów ul Szpitalna 1/- to są jednostki z którymi zawarta jest umowa o współpracy, lub innym dowolnym oddziale ginekologiczno-położniczym.

Wyniki badań histopatologicznych będą do odbioru w Rejestracji Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Brzesku.

Przewidywany okres zawieszenia działalności oddziału przewidujemy na 7 do 14 dni.

IB / SPZOZ Brzesko

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Jpr….po co doprowadzać do takich sytuacji zamiast zamknąć odrazu cały szpital dla bezpieczeństwa ku… ogarnijcie te głowy bo widocznie zero myślenia a później szukacie pomocy wstyd

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close