ADV
Wiadomości

Koronawirus w brzeskim szpitalu. Oddział Ginekologiczno – Położniczy z Pododdziałem Noworodkowym zamknięty / 31marca 2020 r.

Koronawirus. Bochnia pierwszy przypadek - informator brzeskiKolejna zła informacja ze Szpitala Powiatowego w Brzesku. We wtorek 31 marca 2020 r. w godzinach wieczornych na stronie brzeskiego szpitala pojawił się komunikat dyrekcji nt. zawieszenia działalności Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym.

Aktualnie na kwarantannie przebywa 125 osób personelu medycznego. Paraliżuje to dosyć mocno pracę brzeskiego szpitala.

W piątek 27 marca 2020 r. zawieszona została działalność Oddziału Chirurgii Ogólnej. Od niedzieli 29 marca 2020 r. została zawieszona działalność Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz działalność Bloku Operacyjnego. 30 marca 2020 r. zawieszona została działalność Oddziału Rehabilitacji Ogólnej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Również od dnia 30 marca 2020 r. w związku z objęciem kwarantanną personelu ograniczeniu uległa działalności Ośrodka Zdrowia w Jadownikach.

Pisaliśmy o tym m.in. w artykułach:

Koronawirus w brzeskim szpitalu. Kolejne oddziały zamknięte / 29 marca 2020 r. <==

Powiat Brzeski / Łącznie 12 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem! / 30 marca 2020 r. <==

 

Komunikat Dyrektora w sprawie zawieszenia działalności Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym

W związku z potwierdzeniem zakażeń koronawirusem SARS-COV-2 u pacjentów oraz personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Brzesku na kwarantannie przebywa 125 osób personelu medycznego. Wśród tych osób znajdują się wszyscy lekarze anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne.

Skutkuje to zaprzestaniem przyjęć do szpitala pacjentów u których przewidywane jest wykonywanie zabiegów operacyjnych. Również z tego powodu wstrzymujemy przyjęcia pacjentek do zabiegów ginekologicznych i porodów co będzie skutkowało zawieszeniem działalności oddziału.

Jednocześnie informuję, że wszystkie pacjentki wymagające hospitalizacji w oddziale ginekologiczno-położniczym z terenu powiatu brzeskiego będą przyjmowane w oddziale Ginekologiczno – Położniczym w Bochni / Bochnia ul. Krakowska 31/ lub Centrum Zdrowia Tuchów / Tuchów ul Szpitalna 1/- to są jednostki z którymi zawarta jest umowa o współpracy, lub innym dowolnym oddziale ginekologiczno-położniczym.

Wyniki badań histopatologicznych będą do odbioru w Rejestracji Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Brzesku.

Przewidywany okres zawieszenia działalności oddziału przewidujemy na 7 do 14 dni.

IB / SPZOZ Brzesko

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Jpr….po co doprowadzać do takich sytuacji zamiast zamknąć odrazu cały szpital dla bezpieczeństwa ku… ogarnijcie te głowy bo widocznie zero myślenia a później szukacie pomocy wstyd

Back to top button