ADV
blank
Kultura
Trending

„Akuszerki” autorstwa Sabina Jakubowska w drodze na ekrany!

„Akuszerki” autorstwa Sabina Jakubowska mają szansę trafić na ekrany! Taką informację przekazało Wydawnictwo Relacja, które wydało powieść pochodzącej z Jadownik pisarki.

– W końcu możemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością: „Akuszerki” Sabiny Jakubowskiej mają szansę stać się filmowym, a może nawet serialowym hitem.

Opcje filmowe zostały sprzedane. Zainteresowanie powieścią wyraziła sama Agnieszka Holland, która doceniła filmowy język i pasjonującą historię „Akuszerek”. Już wiemy, że w projekt będzie zaangażowana też Magdalena Łazarkiewicz, reżyserka i scenarzystka, prywatnie siostra Agnieszki Holland.

Trzymamy mocno kciuki za szybką ekranizację i dobre wieści, już z planu filmowego i ogromnie gratulujemy naszej autorce Sabinie Jakubowskiej!

Jak mówi Anna Zdrojewska-Żywiecka, wydawczyni książki: „Wierzę, że ekranizacja tej cudownej powieści będzie wielkim sukcesem. „Akuszerki” zasługują na najlepszych producentów” – czytamy na profilu facebookowym Wydawnictwa Relacja.

Powieść Sabiny Jakubowskiej to saga rodziny akuszerek, której akcja toczy się od XIX wieku do połowy XX wieku na terenach historycznej Galicji. Autorka z rozmachem kreśli wciągającą i świetnie skonstruowaną narrację, umiejscawiając opowieść w niezwykle burzliwych czasach historycznych przed i w trakcie wielkiej wojny, kiedy Polska była pod zaborami, a jej ludność stanowiła bardzo zróżnicowaną etnicznie grupę. To porywająca historia o odważnych kobietach, które niosły pomoc o każdej porze dnia i nocy. Bohaterstwo akuszerek objawia się nie w wielkich czynach, ale niezłomności, trudzie podtrzymywania i dawania życia.

Książka ukazała się nakładem Grupy Wydawniczej Relacja w lutym 2022 roku. „Akuszerki” szybko zdobyły serca czytelników, książka została zgłoszona do prestiżowych „Paszportów Polityki” i otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca.


foto: Wydawnictwo Relacja
Wydawnictwo Relacja / IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button