ADV
Wiadomości

Będzie nowy chodnik w Łękach

I etap budowy chodnika w miejscowości Łęki zrealizuje gmina Borzęcin w bieżącym roku. Zakres robót obejmował będzie przebudowę drogi powiatowej nr 1432K Wokowice – Łęki polegającą na budowie chodnika z kanalizacją deszczową na odcinku 243 metrów. W ramach zadania wykonane zostanie odwodnienie, chodnik ze zjazdami oraz poszerzenia jezdni wraz z nową nawierzchnią na odcinkach korekty wyjściowej.

W dniu 11 kwietnia 2023 r. podpisano umowę na wykonanie inwestycji z firmą Kamil Krupa KAM-TRANS-KOP z siedzibą w Strzelcach Wielkich. Jej koszt zamyka się kwotą 423 266,86 złotych, a termin realizacji to 180 dni od dnia podpisania umowy.

– Środki na realizację zadania pozyskaliśmy z Rządowego Programu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, edycja 3 PGR w wysokości 98% wartości inwestycji.

Jako, że budowa chodników leży w kompetencji zarządcy drogi, wystąpiliśmy do Zarządu Powiatu Brzeskiego o przekazanie realizacji tego zadania gminie Borzęcin.

Dzięki temu, przy niewielkich nakładach ze strony gminy i powiatu, po 1% wkładu własnego do wartości przedsięwzięcia, powstanie odcinek ciągu pieszego, który rozpoczyna realizację inwestycji w tej miejscowości – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Jak zapewnia wójt gminy Borzęcin budowa chodnika będzie kontynuowana w przyszłym roku.

borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button