Sport

Będziemy #silniejsinizwczoraj! Przygotowania do rundy rewanżowej

W miniony czwartek, 2 stycznia zawodnicy Grupy Azoty Tarnów rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2019/20. Na zajęciach, poza zawodnikami przebywającymi na zgrupowaniach drużyn narodowych, zjawili się wszyscy szczypiorniści reprezentujący nasze barwy jesienią.

 Zawodnicy i sztab szkoleniowy, wzmocniony trenerem przygotowania motorycznego Piotrem Kawulą, skupiają się oprócz taktyki ataku i obrony oczywiście na podniesieniu jakości wykonywanych zadań na treningu.

W tym elemencie czasem trochę nam brakowało w dotychczasowej pracy a poprzez zrozumienie po co to wszystko robimy i poprzez wejście mentalnie na wyższy poziom możemy pójść do przodu i być jeszcze lepsi. Brzmi to trochę może zagadkowo ale ważne jest „poukładanie sobie całej Superligi” w głowie przez zawodników i zrozumienie że ich umiejętności są bardzo duże i pokazanie tego oczywiście na boisku. – tłumaczy trener Marcin Markuszewski.

Szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów przez najbliższe trzy tygodnie będą trenować dwa razy dziennie. W środę (15 stycznia) i sobotę (18 stycznia) planowane jest rozegranie dwóch sparingów
z pierwszoligowym SPR Czuwaj Przemyśl. Miejsce i godziny meczów pozostają do ustalenia.

Podczas zimowych przygotowań sztab szkoleniowy planuje się przyjrzeć potencjalnym wzmocnieniom drużyny.

Sprawdzimy dwóch-trzech zawodników, którzy ewentualnie mogliby dołączyć i pomóc zespołowi w decydującej fazie rozgrywek. – informuje trener Markuszewski.

Przygotowania do drugiej części sezonu zakończone zostaną meczem Pucharu Polski. Przeciwnikiem w Grupy Azoty 1/16 pucharu będzie zwycięzca pary MKS Grudziądz / AZS AWF Biała Podlaska.

(bch)

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast